Пів тисячі виробів із дерева виготовив тальнівчанин Андрій Лисенко. За освітою він інженер-технолог, професійно займався рукопашним боєм, але душа тяжіє до станка.
Про це розповідає Суспільне.
У 2016 році чоловік пішов добровольцем на схід, а після повернення у нього з’явилася мрія – відкрити дитячу школу з обробки деревини.
– Роблю різне: починаючи від таці для шашлика, тарілок для піци, закінчуючи ступками для того, щоб товкти в них спеції, – розповідає Андрій Лисенко.
Майстерню обладнав у гаражі. Замовлення не бере, тому що працює тоді, коли є натхнення.
– Натхнення то така штука, що сьогодні є, завтра немає. І не виходило в мене протягом довгого часу повернутися до нього. У кожного мабуть є таке заняття від якого людина релаксує. У мене – це різблення, – продовжує чоловік.
Інструменти для роботи столяр не купує, а створює їх власноруч із металобрухту.
– Наприклад, цей різець коштував би півтори тисячі гривень. Він може бути замінений на аналогічну сталь, яку витягнули зі звичайної корморізки з цукрового заводу. Вона б мала різати буряк, – пояснив Андрій Лисенко.
Чоловік розповідає, що в гаражі відчуття часу часто втрачає. Може пробути там всю ніч. Над виробами працює від декількох днів до декількох місяців. Андрій навчився столярству в дитинстві, перейняв досвід у знайомого дідуся. Далі ремесло освоював із книг та інтернету. Знання отримував і з кожним шрамом на руках.
– Там пальці фрезеровані, там побиті. Є “неслухняні” вироби. Наприклад, почав різати гнома. Переробив гнома на богатиря. Богатир порізав руку і полетів у топку, – додає різьбяр.
Аби ділитися своїм досвідом, Андрій мріє відкрити дитячу школу художньої обробки деревини.