Нині пародонтит протікає набагато агресивніше, ніж раніше. На це впливають зовнішні агресивні процеси.
Про це в ефірі “18000” розповіла черкаська стоматологиня Марина Черкащенко.
За її словами, зараз через агресивні фактори люди втрачають зуби набагато раніше. На це впливають фізичні та зовнішні процеси. Фізичний вплив – це погана гігієна, що призводить до відкладання нальоту, який не видно неозброєним оком.
– Наліт зазвичай утворюється протягом трьох-чотирьох днів. Потім під дією слини утворюється зубний камінь: спочатку над яснами, далі – під яснами. Камінь обумовлює механічний тиск на ясна, в яких розмножуються мікроорганізми і хвороба переходить у наступні стадії, підключаються інші процеси. Так виникає пародонтит, – пояснила Марина Черкащенко.
Також стоматологиня озвучила три фактори, які зараховують до зовнішнього впливу:
- 1) переохолодження;
2) стрес;
3) зниження імунітету.
Першими ознаками пародонтиту Марина Черкащенко називає дискомфорт у ротовій порожнині та застрягання їжі. Якщо виникає біль – це означає, що розпочався запальний процес.
За словами стоматологині, причинами пародонтиту є:
- неправильний прикус, одностороннє жування;
- гормональні збої, особливо у підлітків та вагітних жінок;
- соматичні захворювання (цукровий діабет, серцево-судинні захворювання);
- втрата одного або більшої кількості зубів.
Щоб досягти результатів під час лікування якомога швидше, Марина Черкащенко рекомендує відвідати пародонтолога. Адже у яснах багато мікроорганізмів, які під дією певних факторів розмножуються, тому виникають запальні процеси.
– Ці мікроорганізми виділяють токсини. Кров розносить їх до всіх систем органів. Науково доведено, що це може провокувати розвиток інфарктів, інсультів, пневмоній. Тому перед лікуванням будь-якої системи органів пацієнту потрібно пройти санацію ротової порожнини. Це принесе результат для всього організму, адже ясна мають безпосередній зв’язок із імунітетом, – зазначила пародонтолог Марина Черкащенко.
Дивіться повну версію прямого ефіру:
*Реклама
Раніше “18000” писали: “Пародонтит – хвороба, що молодіє”, – черкаська стоматологиня розповіла про захворювання (ВІДЕО).
Дивіться всі випуски програми “Що далі?” на каналі “18000” в ютубі. Підписуйтеся, щоб не пропустити наступні відео!