Здоров’я ротової порожнини є однією з основ загального здоров’я людини. Втрата з різних причин одного або навіть декількох зубів має негативний вплив як з естетичної, так і медичної точки зору.
Саме тому зубне протезування було, є і залишається актуальним, оскільки це чи не єдиний спосіб вирішити проблему, так би мовити, зубну проблему. З року в рік стоматологія, у тому числі й технологія виготовлення зубних протезів, стає сучаснішою та технологічно досконалішою. Ось, наприклад, протезування зубів в Люмідент – сучасній стоматологічній клініці, котра має значний досвід роботи в даній сфері, – проходить із застосуванням передових технологій та відповідного обладнання.
В даній публікації розглянемо основні види зубного протезування та в чому полягає особливість кожного з них. Зазвичай розрізняють наступні зубні протези:
- Знімні;
- Незнімні;
- Мікропротези.
Знімні зубні протези
Даний різновид зубного протезування ще розділяють на пластикові і бюгельні. Перший варіант приваблює своєю доступністю в плані ціни і на сьогоднішній день є одними з найпоширеніших. Серед ключових переваг – перед їх установкою не потрібно обточувати зуби, пластикові протези кріпляться з допомогою спеціальних гачків.
Що стосується бюгельних аналогів, вони хоч і мають значно вищу вартість (якщо порівнювати з пластиковими), проте забезпечують рівномірний розподіл натиску на ясна та зуби. Крім того, бюгельні протези характеризуються надійністю, міцністю та зручністю використання.
Незнімні зубні протези
Під незнімними зубними протезами розуміють коронки та мостовині конструкції (їх ще називаною «мостики»). Вони встановлюються, так би мовити, на завжди і вирізняються особливою міцністю, зносостійкістю та надійністю, в декотрих випадках за цими показниками навіть перевершують найдорожчі знімні протези.
Якщо коронка допомагає відновити один пошкоджений зуб, то мостовині конструкції дозволяють вирішити проблему відсутності декількох зубів в одному ряді. До речі, так звані «мостики» бувають:
- Адгезивні. Передбачає встановлення протезу, що приклеюється на сусідні зуби, при цьому використання коронок не потрібно.
- З опорою на зуб. В даному випадку зуби, що служитимуть опорою, обточують, після чого на них фіксуються коронки, що, власне, і утримуватимуть увесь міст.
- З опорою на імпланти. Коли з обох сторін відсутні зуби, котрі б були придатними для використання в якості опори, виникає необхідність встановити імпланти. Саме на них і триматиметься уся конструкція.
Мікропротези
Мікропротезування передбачає встановлення спеціальних вінірів чи люмінірів, керамічних вкладок або протезів на мікрозамках.
Вініри,люмініри
Вініри – особливо тонкі накладки, котрі дозволяють корегувати форму та колір зубів, закрити щілини, а також мають доволі значну захисну дію. Перед установкою вінірів зуби попередньо обточують.
Що стосується люмінірів, їх фіксують на поверхню зубів без обточування. Такі протези найчастіше використовують ті люди, що мають занадто маленькі зуби, або між ними є щілини.
Керамічні вкладки
Вкладки клеяться безпосередньо на пошкоджений зуб та дозволяють усунути дефекти, а відтак повернути цілісність, форму та природній колір. Варто відзначити, що керамічні вкладки вирізняються довговічністю та не змінюють забарвлення під впливом їжі та напоїв.
Протези на мікрозамках
Даний метод дозволяє відновити зубний ряд без необхідності обточувати опорні зуби. Технологія встановлення протезів на мікрозамках передбачає їх фіксацію з допомогою спеціальних замочків, перша частина яких міститься на коронці, а друга – встановлює всередині опорного зуба.
*Опубліковано на правах реклами