Суд виправдав двох податківців за хабар, розгледівши провокацію та некомпетентність правоохоронців

Катеринопільський районний суд визнав невинуватими двох інспекторів ДФІ, яких ще 6 років тому брали на хабарі працівники УБОЗу.

Про це йдеться у вироку суду.

Мова йде про Галину Кожушко – завідувача сектору інспектування у Катеринопільському районі Звенигородської міжрайонної державної фінансової інспекції в Черкаській області та про Марію Підгірну – головного спеціаліста того ж таки сектору.

Згідно з текстом вироку, 10 квітня 2013 року у Катеринополі Кожушко та Підгірна отримали від підприємця 32 тисячі гривень. За ці кошти інспектори мали закрити очі на виявлені ними в ході перевірки факти порушень і зменшити штраф щодо надання послуг з харчування дітей, потерпілих від Чорнобильської катастрофи, у навчальних закладах Катеринопільського району за 2012 рік.

Інспекторам інкримінували частину 3 статті 368 ККУ (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

У суді Галина Кожушко свою вину не визнала та пояснила все провокацією хабара зі сторони правоохоронців. Вона сказала, що не спілкувалася із підприємцем щодо надання грошей, а 500 доларів були залишені ФОПом між документами. За словами Кожушко, вона та Підгірна відмовилися брати гроші.

Виявлені гроші в своєму кабінеті Кожушко пояснила так: мовляв, підприємець сказав їй, що принесе торбу з харчами, щоб пообідати. Підприємець занесла торбу і гроші за своєю ініціативою, діючи під контролем міліції, після ознайомлення із змістом довідки, поклала їх самовільно в шафу. Кожушко стверджує, що для підприємиці головним було будь-що занести ці гроші під відеофіксацію.

При цьому вона не заперечувала, що запитала в підприємиці «яка сума?». Пояснила, думала, це гроші для придбання журналу фінансового контролю. Також вона лишила записку «положіть на столі між журналами». Каже, що це написано працівнику РДА, куди покласти документи

Марія Підгірна теж свою вину не визнала та пояснила, що кошти, що були вилучені в кабінеті, побачила лише під час обшуку. Вона заперечує, що разом із колегою вимагала гроші у підприємця.

Сторона обвинувачення опиралася в суді на покази свідків: підприємця, двох його працівників та працівників районного відділу освіти.

У матеріалах суду зазначається: Кожушко та Підгірна по суті є працівниками правоохоронного органу, а отже, розслідування має проводити прокуратура, а не МВС, як було в цьому випадку. Також порушенням є те, що процесуальних керівників визначав заступник прокурора області, а мав безпосередньо обласний прокурор. Окрім того, судом встановлено ще низку процесуальних погрішностей зі сторони працівників прокуратури та УБОЗу. На основі всього судом встановлено недоведеність вимагання хабара.

13 березня Катеринопільський районний суд виніс вирок, яким визнав Кожушко і Підгірну невинуватими у зв’язку з недоведеністю вчинення кримінального правопорушення.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *