11 липня Соснівський районний суд Черкас виніс вирок у справі черкаської чиновниці, яка, на думку слідства, безпідставно передала до приватної власності понад 1,5 гектара землі у прибережній зоні Крименчуцького водосховища.
Відповідна інформація міститься у реєстрі судових рішень.
За версією слідства, обвинувачена у 2016 році видала наказ, яким було дозволено приватизацію двох земельних ділянок у межах Будищанської сільської ради на березі Кременчуцького водосховища. Попри те, що ділянки були фактично на березі двох річок – Дніпра та Вільшанки, цільовим призначенням ділянок було передбачено ведення тут нібито сільського господарства. Це заборонено чинним законодавством, втім не зупинило чиновницю від підписання відповідного документа. На думку правоохоронців, у цьому вбачалися ознаки кримінального злочину, а саме зловживання службовим становищем.
Водночас сама підсудна, яка на момент вчинення інкримінованого їй нібито злочину працювала виконуючим обов’язки очільника Черкаського обласного управління Держгеокадастру, свою провину не визнала. За її версією, вона не могла не підписати відповідний наказ, оскільки заявником було надано повний пакет документ, зокрема всі необхідні експерті висновки та довідки. Відповідно законно відмовити йому вона не могла, окрім того, існувало й судове рішення, яке визнавало незаконним попередню відмову заявнику, який забажав 1,5 гектара на березі Дніпра.
Допитана у суді свідок, підлегла підсудної, не змогла пригадати деталей передаваня цих земельних ділянок у власність. Вона лише зазначала, що якщо на паперах була її віза, значить з нею було все добре. Як так вийшло, що землі природозахисної смуги Кременчуцького водосховища потрапили у зону нібито сільгоспобробітку, вона не знає і це компетенція землевпорядника та експерта. Водночас експертизи, з її слів, раніше подібних ділянок не проводили через їх нібито невисоку ціну.
Також давали свідчення й інші підлеглі підсудної, які зазначали, що не отримували від неї особливих вказівок стосовно підготовки відповідного наказу.
Вислухавши покази сторін, а також свідків, і дослідивши докази суд визнав жінку невинуватою в інкримінованому їй злочині та повністю її виправдав. На думку судді, правоохоронці не змогли довести, у чому саме полягає зловживання влади з боку чиновниці, а також не надано доказів інших можливих злочинів з її боку. Водночас суд зазначив, що повнота і достовірність землевпорядної документації – це відповідальність автора відповідної документації. Рішення може бути оскаржене в апеляційній інстанції.
Як повідомляв “18000”, корсунські комунальники купили трактор та косу до нього за 4 мільйона гривень.
Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”
Дуже мудре рішення.
Вона знає табличку ділення,а суддя купе нове авто.
Це просто шикарно, є порушення закону, тобто злочин на лице, але винних при цьому немає.