Суд визнав чергову провокацію хабаря від правоохоронців

25 серпня Соснівський районний суд виніс вирок у справі нібито отримання неправомірної вигоди працівником Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС України. 

Чоловіка звинувачували в тому, що він у наприкінці 2019 – початку 2020 року вимагав і отримав від підприємця 15 тисяч гривень неправомірної вигоди. Слідство було розпочате працівниками Черкаського управління СБУ у середині 2019 року, а досудове розслідування проводили працівники Державного бюро розслідувань. 

Заявником виступив директор одного торгових товариств, що займається реалізацією будівельник матеріалів. Зі слів заявник, до нього звернувся пожежник нібито з вимогою надати будівельні матеріали для ремонту приміщення пожежної частини. Взамін він обіцяв не включати підприємство заявника до списку перевірок. Відповідні вимоги були виконані частково. Згідно з матеріалами слідства, чиновник отримав від заявника 10 тисяч гривень, двома платежами по п’ять тисяч гривень. 

Утім підсудний себе винним не визнавав і заявив, що навпаки цікавість до його персони проявляв саме заявник, постійно йому телефонуючи та запрошуючи до себе в офіс. Ніяких грошей у формі хабаря він не отримував.

Вивчивши матеріали справи, суд визнав дії правоохоронців провокацією хабаря, зазначивши, що від заявника був інтерес до персони підозрюваного. Попри те, що справа була порушена у літку 2019 року, перший контакт між заявником та підозрюваним стався лише за 4 місяці – у грудні, через ініціативу заявника.

Крім того, суд зазначив, що працівники ДСНС не є правоохоронцями, відповідно слідство у цій справі мали проводити працівники Національної поліції, а не Державного бюро розслідувань.

Відповідно, суд визнав чоловіка невинуватим і повернув йому конфісковані під час затримання п’ять тисяч гривень. Рішення може бути оскаржене в апеляційній інстанції. 

Це вже не перший випадок визначення судом провокації хабаря від працівників СБУ. Зокрема, у 2020 році за подібне виправдали ветлікаря, а у квітні цього року інспектора державного архітектурно-будівельного контролю. 

Хочеш читати ще більше важливих матеріалів?
Підтримай незалежний журналістський проект «18000»

DONATE

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *