Судді, які отримали 23 мільйони гривень зарплати, хочуть ще шість мільйонів

 Судді Апеляційного суду Черкаської області масово звернулися до своїх колег з Черкаського окружного адміністративного суду про визнання протиправним обмеження суддівської винагороди, що було застосоване до них у 2020 році. Частина позовів вже задоволена та має бути виконана. 

Інформація про це міститься у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У квітні 2020 року депутати Верховної Ради ухвали зміни до бюджету України, якими обмежувались виплати топ-чиновникам, зокрема, суддям. Максимум складав 47 тисяч гривень. Підставою для цього стало наростання хвилі пандемії COVID-19 та економія бюджетних коштів. Вже у жовтні того ж року Конституційний суд визнав такі обмеження неконституційними. 

Після цього до судів почали надходити позови про компенсацію недоотриманих виплат, зокрема, й від суддів Черкаського апеляційного суду. Всього за цей час надійшло 12 позовів від черкаських суддів, які повністю або частково розглянуті та задоволені. Єдиними, хто не позивався про стягнення, є голова Апеляційного суду, який є відповідачем у подібних позовах своїх колег, Юрій Сіренко, а також суддя Микола Ятченко. Загальна сума недоотриманої суддівської винагороди відповідно до позовів складає 6,1 млн гривень. Найбільша сума 679 430 гривень може бути виплачена судді Ігорю Поєднику. Його справа ще слухається судом першої інстанції. 

Відповідно до поданих декларацій середня заробітна плата суддів, які подавали відповідні позови за минулий рік, складала близько двох млн гривень. Загальна кількість винагороди, яку за минулий рік отримали 12 суддів Апеляційного суду Черкаської області, складає 23 млн гривень. 

Хочеш читати ще більше важливих матеріалів?
Підтримай незалежний журналістський проект «18000»

DONATE

 

По темі

    коментарі
    4 Коментарі
    1. Гарні кошти отримують. Бідні та нещасні. Все мало і мало ніяк не нажеруться.

    2. Нема у них совісті! Вчителі, мед.працівники прцюють за копійки! А тут судді подають до суду, щоб їм доплатили, І не соромно… Хоча що тут сказати. у всьому винна наша недолуга законодавча база, от вони і викручують руки

    3. пропоеую найняти сцддів з Європи

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *