
Акцію влаштували в Черкасах о 09:00. Фото: Сили територіальної оборони ЗСУ
Черкасці влаштували акцію, аби зупинити місто під час загальнонаціональної хвилини мовчання.
Організаторами стали редакція «18000» та спільнота медіа.
Влаштувати акцію під час хвилини мовчання о 09:00 вирішили напередодні Дня українського добровольця, що 14 березня. Мета – створити традицію, нагадати черкасцям про те, що вшановувати пам’ять полеглих захисників російсько‐української війни потрібно щодня.
- У коментарях не раз бачила, що в місті бракує візуальної та звукової складової хвилини мовчання. От ми вирішили її дати людям. Хоч зараз рідко побачиш, як хтось зупиняє авто, рух чи розмови під час хвилини мовчання, – я впевнено вірю, що Черкаси ще прийдуть до правильної культури пам’яті, – зазначила ініціаторка акції, журналістка «18000» Ірина Малюкова.
Цієї п’ятниці учасники акції: журналісти, представники молодіжного ресурсного центру, студенти, перехожі почали з себе і показали приклад іншим. Вони зупинили рух на Соборній площі та на та бульварі Шевченка, в кав’ярні й транспорті. В їхніх руках були плакати з написами‐нагадуваннями.
Учасник Клубу донаторів «18000» Ігор Ведмідь зупинився під час хвилини мовчання на Соборній площі в центрі Черкас. Для нього ця хвилина – спроба для великих змін в Україні – формування політики пам’яті.
- Це можливість зупинитися, заземлитися і вранці згадати, завдяки чому ми можемо працювати, відпочивати, бачитися з рідними, друзями, жити в Україні. Завжди активна меншість стимулює більшість щось робити. Хвилина мовчання це поки дрібна зміна, але вона нагадує людям про загиблих, поранених і вона стимулює українців задумуватися про політику пам’яті, – пояснив Ігор Ведмідь.
У транспорт на зупинці «Площа Соборна» зайшла Поліна. Хвилина мовчання застала її в автобусі. Віддавши шану полеглим, вона поспілкувалася з журналістом «18000», чому долучилася до акції:
- Мене засмучує, коли під час пари в університеті о 09:00 мої одногрупники продовжують розмовляти. Тому я сьогодні тут, хочу нагадати людям своїм прикладом, що треба хоча б хвилину присвятити тому, щоб подякувати захисникам, – зазначила студентка Черкаського державного бізнес‐коледжу Поліна Запара.
Студентка Анастасія Оношко була в кав’ярні під час хвилини мовчання. Каже, що в той час думала про те, як чоловікам і жінкам зараз важко на війні, як багато сімей виходять на акції з плакатами своїх рідних, яких вже може не бути на цьому світі.
- Так, я дотримуюсь хвилини мовчання та прошу, щоб інші також дотримувалися її. Це найменше, що ми можемо зробити для військових. За те, що вони відають свої життя, щоб ми могли спокійно жити у своїй країні, – додала студентка Черкаського державного фахового бізнес‐коледжу Анастасія Оношко.
Що відомо про правила хвилини мовчання у Черкасах
Зазначимо, що 4 лютого запровадили загальнонаціональну хвилину мовчання. Заклади і підприємства вже отримали аудіо та цифрове оголошення. А в патрульній розповіли, чи стежитимуть за дотриманням хвилини мовчання.
У відповіді на інформаційний запит «18000» у Черкаській міській раді розповіли, що голосове і цифрове повідомлення про хвилину мовчання отримали:
- комунальні заклади і підприємства;
- субʼєкти господарювання, які працюють на території Черкас;
- орендарі обʼєктів міської комунальної власності;
- власники рекламних конструкцій;
- приватні перевізники.
Також голосове повідомлення мають використовувати і в закладах освіти, де щоденно вшановували пам’ять захисників хвилиною мовчання ще з 2022 року.
Загальноміська хвилина мовчання відбувається щоденно в часовому проміжку з 9:00 до 9:01 години.
Читайте також. День нескорених: як у Черкасах ветерани та цивільні пробували адаптивні види спорту разом.
Читайте більше новин Черкас сьогодні на «18000». Актуальні графіки відключень та повідомлення про зміни шукайте у телеграмі Шо там у Черкасах?»


