Топлять сніг: на Черкащині жителі села не мають води через морози

Три тижні не працює водогін у селі Ромейкове Катеринопільської громади. Люди возять воду з інших сіл, а пенсіонери, які не мають змоги привезти, топлять сніг.

Про це повідомляє видання “Gazeta.ua”.

У селі існує водогінна башта, якою опікується місцевий фермер, однак через морози вода в ній замерзла. Є в селі одна спільна криниця, але не всі до неї можуть дібратися.

Як розповіла місцева жителька Ірина Лисиця, село розташоване на горі. Є лише одна свердловина колишнього колгоспу. Її намагалися взяти на баланс іншого села, з яким об’єднується Ромейкове, проте не вийшло.  Три роки село було взагалі без водогону.

– Ми зібралися громадою і замінили старі залізні труби на нові, пластикові. Влітку водогін працює, бо фермер поливає поля. Взимку він консервує свердловину і село сидить без води. У нас у дворі є власна свердловина й ми качаємо звідти. А сусіди, пенсіонери та інші, які не мають власної свердловини, топлять сніг і так мають воду. Бо до найближчої криниці – 500 метрів. Коли три роки не було води, старі люди просили молодших принести воду. Давали по 20 гривень за відро. А зараз зима, суцільна слизота, ніхто не носитиме, – розповідає місцева жителька Ірина Лисиця.

Староста села говорить, що нині ніхто водою не займатиметься, тому що морози. Труби на водогоні з пластику, їх потрібно гріти, щоб пішла вода, але в такому випадку пластик деформується.

– Єдиний куток, на якому немає води, це вулиця Молодіжна. Там проживають молоді люди, які з розумінням ставляться до ситуації. Кому зовсім погано – бере воду з криниць. Спадуть морози, розмерзнуться труби – пустимо воду, – зауважила староста села Гончариха Валентина Коханчук.

Орендар водогону – фермер Олександр Трохименко, теж зауважує, що вода в селі буде, коли спадуть морози.

– Два роки свердловина на моєму балансі. Люди за воду не платять ні копійки. Але не в грошах суть. Я їх і не хочу. Просто через сильні морози замерзли труби. Як тільки вони спадуть, люди підуть на водогінну башту, відігріють, і вода з’явиться, – стверджує фермер.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *