Тракторні перегони, зіркові гості та 250 тисяч гривень призового фонду: на Черкащині увосьме відбувся “Тракторфест” (Фоторепортаж)

Цього року «Тракторфест», який увосьме організовує ТОВ «НВФ «Урожай», що входить до Групи МХП,  вражає своїм масштабом. Гостей фестивалю дивували не лише тракторними перегонами, змаганнями на мотоблоках, забігом у костюмах кукурудзяних качанів, але й зірковими гостями. Протягом майже усього свята публіку розважали учасники команди «Загорецька Людмила Степанівна» Віктор Розовий та Святослав Антіпов, відвідувачів  чарувала своїм голосом півфіналістка «Голосу» Вікторія Ягич та «запалювала» зі сцени суперзірка українського шоу-бізнесу Ольга Полякова. Кілька тисяч гостей другий рік поспіль зібрали у селищі Полствин Канівського району.

На годиннику тільки 10:00, а у Полствині вже вирує життя. Близько 4000 людей приїхали сюди з самого рання, аби поринути в атмосферу «Тракторфесту». Та це лише початок, говорить  директор ТОВ «НВФ «Урожай»  Олександр Воскобойнік.

– Свято стало настільки масштабним, що його не потрібно навіть рекламувати. Досить повідомити дату – і на фестиваль уже їдуть, – говорить  Олександр Воскобойнік.

Поступово фестивальну територію заповнює веселий гамір від підготовки до тракторних перегонів,  облаштування зон для майстер-класів та, найголовніше, дитячого сміху, що лунає звідусіль. Одна з головних цілей заходу – зібрати разом не лише працівників товариства, а й їхні родини, подарувати можливість розділити насолоду очікуваного відпочинку з найближчими.

–        Ми відпрацювали перше півріччя – весняну посівну кампанію – й зібрали всіх наших людей, аби подякувати.  Найголовніша мета свята – об’єднати родини, адже «Тракторфест» – це родинне свято МХП, –  зазначає Олександр Воскобойнік.

Дійсно, на території фестивалю розташувалися локації для розваг не лише дорослих,  а й дітей.  Тут і зони для майстер-класів із танців, боротьби,  аквагриму, лабіринт із тюків сіна, еко-інсталяції, що слугують і фотозонами, та уквітчана гойдалка, яку креативно підвісили на тракторах.

Тракторні перегони, «Жінка за кермом» та забіг кукурудзяних качанів

Хоч концерт одіозної співачки й привабив ласу частину відвідувачів, та все ж більшість приїхала заради головної родзинки фестивалю – тракторних перегонів, рівним яким немає в усій Україні. Цьогорічне свято додало ще декілька родзинок: перегони на мотоблоках та конкурс «Жінка за кермом». Вражає і призовий фонд змагань – 250 тисяч гривень.

Конкурсанти поборються за перемогу у таких категоріях: перегони на тракторах ФЕНД і МТЗ, мотоблоках та, вперше, жіночі перегони на МТЗ.

Трасу для змагань готували заздалегідь. Кожного року вона змінюється та ускладнюється. Цього разу її довжина сягає 550 метрів.

– Щороку ми змінюємо трасу, адже наші механізатори зростають професійно. Цьогоріч її також ускладнили: трампліни, повороти на 90° та ями. Це дуже складна траса для мотоблоків, адже багато масштабних перешкод. Аби перемогти – потрібно бути неабияким спеціалістом, який не тільки має відповідні навички, але й може добре оцінити ситуацію, – розповідає голова журі регіональний керівник черкаського представництва компанії ТОВ «АБА АСТРА» Олександр Шпак. – Із техніки на змаганнях представлені по 2 трактори ФЕНД та МТЗ, 8 мотоблоків. Безпеку забезпечуватимуть правоохоронці та рятувальники. Також на жіночих перегонах поряд з конкурсантками перебуватиме інструктор.

Лунає відлік «три-два-один», мотори заводяться і могучі колеса тракторів ФЕНД зриваються з місця, розкидаючи довкола себе чорнозем. Конкурсанти рухаються трасою впевнено та швидко – справжні професіонали своєї справи. Публіка підтримує їх гучними оваціями. У захваті всі – від дітей до досвідчених механізаторів.

Першість у перегонах на ФЕНД та 20 тисяч гривень здобуває представник «Заповіту Шевченка» Канівського району Анатолій Чупилка. Підтримати чоловіка приїхала вся родина, їхні обличчя сяють усмішками та щастям.

Олександр Мєліхов із Корсунь-Шевченківського району сьогодні на змаганнях тракторів ФЕНД посів друге  місце. На підприємстві чоловік працює вже шостий рік.

–        За весь час я вперше беру участь у подібних перегонах. За кермом відчув неймовірний драйв, від якого ще досі «трусить», – ділиться своїми враженнями Олександр.

Третім до фінішної прямої прибув представник Звенигородського району Крамар Віталій. За призове місце він отримав 10 тисяч гривень. Чоловік , який уже 27 років за кермом, учетверте бере участь у змаганнях. Минулоріч він здобув першість.

Наступними за перемогу змагаються кермувальники менших тракторів МТЗ. Перешкоди долають із легкістю.

Найшвидше до фінішної прямої дістався Багач Іван із Валявської філії Городищенського району, який і посів у цій категорії  перше місце. Чоловік також отримує грошову винагороду у розмірі 20 тис гривень. Другим фінішував представник «Заповіту Шевченка» Канівського району Черкашин Сергій, третім – Ляшко Андрій із Дніпровської філії Канівського району.

Між перегонами публіку розважають не лише ведучі, а й відома учасниця «Голосу» Вікторія Ягич, що родом із Ватутіного. На сцені жінка спочатку виконує пісню гурту «Metalica», опісля ж переходить на відомий усім український народний репертуар.

І знову продовжуються перегони. Організатори вирішили додати запалу та запропонували поконкурувати між собою вже ФЕНДу й МТЗ.  Вправними виявилися обоє водіїв, тож перемогла дружба.

Після тракторів між собою змагаються кермувальники меншого транспорту – мотоблоків. Їм долати масштабні перешкоди доводиться складніше, та все ж усі дістаються омріяної фінішної прямої. Найспритнішим водієм тут виявився представник Тростянецької філії Канівського району Прошак Сергій з Тростянецької філії.

Далі гості шаленіють, адже на трасі вперше змагаються жінки. У кабіні поряд із собою вони мають інструктора, що у разі виникнення небезпечної ситуації допоможе кермувальницям. Четверо панянок спритно долають шлях, дивуючи глядачів швидкістю.

Перше місце у змаганнях «Жінка в тракторі» посіла Василенко Лідія, що 7 місяців працює в «Урожаї». Жінка зізнається, що дуже любить кермувати. До цього сиділа лише за автомобільним кермом, та це не завадило їй відразу навчитися водити трактора.

–        Як тільки сіли з інструктором за кермо, так відразу ж і поїхала! Перед фінальними змаганнями ми мали лише три заїзди. Тренувалися у вільний від роботи час. Під час фінального заїзду відчула вибух адреналіну, мені дуже сподобалося! – зазначає Лідія.

Окрім перегонів на транспорті, цьогоріч відбувається ще й забіг у костюмах кукурудзяних качанів.

–        Обережно, не наближайтеся до червоної лінії – вас може збити кукурудза, – жартують ведучі, учасники команди «Загорецька Людмила Степанівна».

Зі старту вирушає перша четвірка конкурсантів. Після подолання фінішної прямої свої костюми віддають наступним учасникам забігу. Ідентифікувати, хто ж саме прийшов до фінішу першим, – складно, адже окрім спритних ніг журі складно щось розгледіти.  Та все ж переможця обрано – ним став Віталій Меркулов, що представляв Валявську філію Городищенського району.

Перегони закінчилися, та гості фестивалю все ще перебувають під враженням.

– Фестиваль ми відвідуємо вже увосьме. Кожен рік по-своєму вражає, адже щоразу є чому дивуватися. Цього року наш водій трактора ФЕНД навіть посів друге місце, – зазначає гостя «Тракторфесту»  Марія Пархоменко. 

В’ячеслава Тура, що приїхав разом із родиною на фестиваль із Черкас, найбільше здивували масштаб та організація свята.

– Окреме спасибі хотілося б сказати організаторам фестивалю та директору ТОВ «НВФ «Урожай» Воскобойніку Олександру, помітно, що він вклав душу в сьогоднішній захід, – розповідає пан В’ячеслав.

Чоловік додає, що перегони на тракторах – нестандартне шоу, заради якого варто приїжджати з інших міст.

Голова села Свидівок Світлана Вовк відвідала «Тракторфест» вперше.

–        Якби я раніше дізналася про це дивовижне свято, то неодмінно зібрала б усіх працівників та поїхала на «Тракторфест» і в минулі роки. На фестивалі все організовано, гарно, зроблено для людей, для їхнього відпочинку. Я закохалася в це свято. Перегони на тракторах – це щось неймовірне! Хоч у змаганнях не брав участь ніхто з моїх знайомих, але я вболівала за кожного учасника, – захопливо розповідає Світлана Вовк.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі
    коментарі
    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *