Заповідник “Трахтемирів” отримав від київського науковця копію унікального “Відкритого листа” Імператорської археологічної комісії, а також копію виданих 1910 року описів знайденого під час розкопок Зарубинецького монастиря на Трахтемирівському півострові.
Про це повідомляють на фейсбук-сторінці державного заповідника.
Копію унікального “Відкритого листа” Імператорської археологічної комісії з наданням дозволу розкопок в околицях Трахтемирова навесні 1907 року заповіднику надав відомий київський науковець Микола Миколайович Біляшівський.
Зауважимо, що “Відкритий лист” був виданий на ім’я його діда, Миколи Федотовича Біляшівського – археолога, якому завдячуємо розкопками літописного града Родень, – на Княжій горі у межах сучасного Канева на Черкащині.
Окрім того, заповідник отримав у подарунок від Миколи Миколайовича ще й копію виданих 1910 року Художньо-промисливим музеєм Києва описів знайденого його дідом під час розкопок Зарубинецького монастиря на Трахтемирівському півострові.
– …ми достеменно знаємо, що у проведенні розкопок допомагав відомий меценат Олександр Терещенко. Схоже на те, що у черкаських дослідників, які за підтримки ДІКЗ “Трахтемирів” зараз займаються пошуком “Зарубинецького археологічного скарбу”, є шанси виявити його в запасниках столичного Музею історії України, з керівництвом якого вже є попередні домовленості про спільні дослідження музейних документів. Цікаво, зокрема, віднайти знайдені на розкопках літописного Заруба гральні кості, бабки та шашки – майстерно вирізьблені з кісток, вони мали зображення людей, тварини та міфічних істот – зокрема, лева з людською головою, – зазначають на сторінці заповідника.