Туалети з кабінками та буфет без солодкої води: як змінюються вимоги до освітнього процесу

Із 1 січня вступає в дію новий Санітарний регламент для шкіл, розроблений Міністерством охорони здоров’я.

Про це інформує сайт освітнього омбудсмена. 

Документ визначає санітарно-гігієнічні норми, як облаштовувати територію школи, її будівлі та навчальні приміщення, зокрема, спортивні майданчики, фізкультурно-спортивні приміщення, кабінети інформатики, санітарні вузли, приміщення допоміжного та підсобного призначення, як  утримувати басейни тощо.

Зокрема, новий регламент доповнює перелік заборонених у шкільних буфетах товарів для продажу, а саме зернових продуктів, що містять понад 10 г цукру на 100 г готового продукту, продуктів, що містять понад 0,12 г солі або еквівалентну кількість солі на 100 г готового продукту, синтетичні барвники, ароматизатори (крім ваніліну, етилваніліну та ванільного екстракту), підсолоджувачі, підсилювачі смаку та аромату, консерванти. Забороняється продаж продуктів із транс-жирами, непастеризованих соків, кави та кавових напоїв, енергетичних напоїв тощо.

Крім того, встановлюється навчання учнів 1-4 класів виключно у першу зміну. Також учням заборонено брати участь у прибиранні приміщень, якщо для цього використовуються миючі та дезінфекційні засоби, тобто допускається залучення виключно до вологого прибирання. 

Також визначено заборону розміщення туалетів поза межами приміщення школи. У них мають бути паперові або електрорушники, рідке мило, туалетний папір, хоча кількість цих засобів гігієни не визначена. Крім того, всі вбиральні мають бути обладнані кабінками. Також на кожному поверсі в санітарних вузлах для учнів має бути спеціально обладнана кабіна для дітей з інвалідністю, зокрема, для учнів, які пересуваються на кріслах колісних, за допомогою милиць чи інших засобів.

Увесь регламент розміщено за посиланням на сайті Верховної ради України. 

У коментарі “18000” заступниця начальника управління освіти Ірина Тетьора повідомила, що нині керівники освітніх закладів Черкас ознайомлені із новим регламентом та готуються до відновлення роботи після завершення запланованого локдауну вже за новими нормами. Зокрема, у буфетах буде оновлено асортимент продукції. Водночас питання навчання учнів початкових класів виключно у першу зміну в школах, де існує й друга зміна, буде вирішуватися. Стосовно облаштування вбиралень чиновниця повідомила, що більшість закладів відповідає цим нормам вже зараз. Перевірки дотримання регламенту школами можуть бути проведені  Держпродспоживслужбою, однак перевірятимуть роботу підлеглих і самі чиновники. 

Додамо, по завершенню зимових канікул 11 січня черкаські школярі перейдуть на дистанційне навчання до завершення локдауну, який заплановано до 24 січня. 

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *