У Черкасах – 94 світлофорні об’єкти, більшість працюють із часів радянського союзу

Цього року в Черкасах планували замінити деталі в найстаріших світлофорах. Однак необхідне обладнання виготовляють на підприємстві у Харкові, де через бойові роботу призупинили. 

Про це розповіли в пресслужбі Черкаської міської ради.

Загалом у Черкасах 94 світлофорні об’єкти. Переважна більшість їх працюють з часів колишнього радянського союзу. 16 з них було замінено у 2010-2011 роках, ще два десятки замінили упродовж останніх п’яти років.

Як пояснили в мерії, проблему неналежної роботи світлофорів, зокрема пішохідних, спричиняють, насамперед, старі контролери. Це, фактично, мозок світлофора, який керує сигналами й відповідає за вчасне їх перемикання.

– Цьогоріч у Черкасах була передбачена заміна 10 найстаріших контролерів на нові. Однак основний їхній виробник перебуває в Харкові, і наразі підприємство тільки намагається відновити свою роботу. Контролери саме цього виробника є найкращими, оскільки  єдині в Україні, що працюють з відкритим протоколом, тобто можуть підтримувати будь-яке програмне забезпечення для дистанційного керування світлофором і забезпечити роботу світлофорів, які вже діють на перехрестях Черкас, зокрема, й старих радянських, – розповів в.о. директора департаменту житлово-комунального комплексу Сергій Отрешко.

За його словами, як правило, одне стандартне перехрестя має 16 світлофорів: вісім транспортних на 24 лампи та вісім пішохідних на 16 ламп – загалом одночасно на одному перехресті повинні працювати 40 ламп. Тож інколи якась із секцій світлофора не працює тому, що в старого контролера не залишилося робочих каналів зв’язку, аби забезпечити роботу всіх світлофорів і лампочок на перехресті.

У міські раді додають, що окрім віку контролера та обладнання, на роботу світлофора також впливають непланові відключення електроенергії, стрибки напруги в мережі, дорожньо-транспортні пригоди, коли водії збивають машинами світлофорні стійки чи шафу керування, де й перебуває контролер світлофора.

– Бюджетом на 2022 рік було передбачено встановлення чотирьох нових світлофорів у місті. Зокрема, на перехрестях Гоголя-Дашкевича та  Будіндустрії-Чигиринській, і повна заміна світлофорів по бульвару Шевченка, вулицях Смілянська і Сумгаїтська. Однак у період дії воєнного стану в державі видатки для проведення капітального ремонту світлофорів не є першочерговими, – зазначив Сергій Отрешко.

До питання світлофорів у мерії обіцяють повернутися після перемоги України. Тоді будуть повторно подавати на розгляд депутатам пропозицію про заміну старих світлофорів у місті на сучасні.

Також читайте: Черкаські дорожники шукають, кому віддати 680 млн на утримання доріг в наступному році.

Підписуйтеся на новини “18000” у вайбері. Нас уже більше 5000!

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *