У Черкасах на благодійному аукціоні “18000” вдалося зібрати понад 430 тис. грн для ЗСУ

Черкасці пожертвували 431 тисяч гривень на придбання лотів під час благодійного аукціону “18000” у Черкасах. Зібрана сума допомогла закрити збір трьох мільйонів на Збройні Сили України, який проводила редакція “18000” спільно з волонтеркою та журналісткою Вікторією Хамазою.

Про це повідомляє кореспондентка “18000”.

Аукціон відбувся вчора, 19 грудня, у Черкаському художньому музеї. 

Це наш четвертий збір. Раніше ми з вами вже зібрали 6,6 мільйонів гривень, якщо не враховувати поточний збір. Я вважаю, що далі цих зборів буде більше, тому усім нам потрібно працювати, щоб закривати потреби військових, – переконаний співзасновник “18000” Сергій Макаренко.

Сергій Макаренко та Ольга Касьянова з лотом

Для аукціону команда “18000” зібрала 13 цінних лотів. Їх надали друзі редакції, військові та герої матеріалів.

Цей збір для нас найбільший. Щоб закрити його і дозбирати три мільйони, ми організували благодійний аукціон. Для нього підготували небанальні речі, – розповіла журналістка “18000” Ірина Малюкова.

Які лоти були представлені на аукціоні?

Серед лотів, які були представлені:

  • Мʼяч із підписами гравців збірної України. Його продали з молотка за 21 500 гривень;
  • Уламок “Шахеда”, збитого бійцями нашої ППО над Черкащиною. За нього вдалося вторгувати 10 000 гривень;
  • Два патріотичних панно, створених іменитою черкаською майстринею Олександрою Теліженко. За них на збір перерахували 8 000 та 10 000 гривень;
  • Гільза, відстріляна на Сході та стилізована черкаськими майстрами. Такі ж вони виготовляли для Зеленського, Залужного, Буданова. За неї віддали 15 000 гривень.
  • Прапор із підписами бійців 3-ої ОШБ, які майже рік боронили найзапекліші ділянки Бахмутського напрямку. Він пішов із молотка за 25 000 гривень;
  • Браслет лімітованої колекції, виготовлений із останньої партії сталі “Азовсталі”. Із підписом прикордонника, який повернувся із полону. Його журналістка Ірина Малюкова віддала зі своєї колекції. Завдяки цьому збір поповнили ще на 17 000 гривень;
  • Фотосесія митця Ігоря Єфімова. За неї дали 16 000 гривень;
  • Вечір із редакцією “18000” викупили за 23 500 гривнень;
  • Обкладинка журналу “Time”, на якій було розміщено фото Валерія Залужного із його особистим підписом. Лот, наданий начальником Черкаської ОВА, продали з молотка за 53 000 гривень. Згодом переможець торгів підняв ставку до 100 000 гривень;
  • Кавування із начальником Черкаської ОВА Ігорем Табурцем принесло до збору ще 15 500 гривень;
  • Золото Ігор нескорених, яке виборов та віддав для аукціону герой спецпроєкту “Незламні” та ветеран Сергій Прядка. За нього пожертвували 100 000 гривень;
  • Медальйон від принца Гаррі, надісланий Сергію Прядці. Памʼятна річ виготовлена у Королівському ювелірному домі, який уже сотні років створює прикраси для британських монархів. Її віддали з молотка за 40 000 гривень.

Єлєна Щепак із лотом

Сьогодні ми маємо небагато лотів, але вони особливі та цінні для людей, які надали їх нам. Поки тривав збір, у редакцію надходили все нові і нові запити від військових. Найболючіше для нас розуміти, що у нас не вистачає грошей, щоб закрити їх всі. Для закриття збору нам бракує 150 тис. гривень, але сподіваємось, вдасться вторгувати більше. І, відповідно, закрити більше запитів, – поділилася співзасновниця “18000” Єлєна Щепак. 

Під час аукціону один з учасників торгів додав ще один лот  журнал “Time” із підписом Валерія Залужного.

“Нехай кожна гривня буде спрямована на врятовані життя”, – черкаська волонтерка

У підсумку найдорожчі лоти аукціону по 100 000 гривень викупили Нарек Казарян та підприємець Андрій Бортник, який взяв участь у торгах телефоном. 

Зал аукціону

Аукціон також відвідала черкаська журналістка та волонтерка Вікторія Хамаза, спільно з якою “18000” акумулювали кошти. Вона подякувала усім, хто долучився до збору.

– Нещодавно ми везли на фронт три автівки та медицину. І вперше за довгий період нам замовили трупні мішки. Я не можу описати, наскільки для мене складно видавати їх і розуміти, для чого вони. Постійні думки про те, що ти міг привезти автівку раніше і не потрібні були б ці мішки. Сьогодні ми і є той фронт, на який військові можуть покластися. Нехай кожна гривня буде спрямована не на трупні мішки, а на врятовані життя, – сказала Вікторія Хамаза.

Завдяки аукціону черкасцям вдалося перетнути позначку у зібраних три мільйони гривень на потреби черкаських бійців. Окрім придбання лотів, учасники аукціону також жертвували кошти в благодійну банку. Остаточну суму зібраних коштів редакція повідомить у фінальному звіті.

Анастасія Бут

Читайте також: Із окопу до мистецтва: історія “Гільз Перемоги”, яким дають нове життя на черкаському підприємстві.

Знайомся ближче з командою “18000” – підписуйся на інстаграм @18000_team.

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *