У Черкасах на території колишнього замку археологи розкопали споруду (ФОТО)

Розкопка старої будівлі

Фото: Суспільне

На Старособорному узвозі в Черкасах, де в 16-му столітті була територія литовського замку, археологи натрапили на залишки споруди господарського призначення. 

Про це пише Суспільне.

На цьому місці розкопки тривають уже понад місяць. Реставратори знайшли з десяток знахідок на верхній частині об’єкта, нині дійшли до дерев’яних балок стародавньої споруди.

– Це скоріш за все дубові балки досить товсті, масивні, що вказує на те, що це була споруда якраз господарського призначення, – розповів керівник експедиції Дмитро Куштан.

Учасник експедиції

Фото: Суспільне

Ці балки провалилися у середину споруди в наслідок пожежі.

– У 1637-му році під час козацького повстання під проводом Павла Бута, черкаський замок і саме місто було частково спалене поляками. Після поразки під Кумейками, козаки тікали у бік Боровиці. Їх переслідувало польське військо і по дорозі вони спалили черкаський замок, – додав Куштан.

Що це за споруда, покажуть подальші дослідження, втім вже сьогодні є припущення.

– Це якась споруда напівземлянкового типу, розміром 5 на 5 метрів. Швидше за все ця споруда була не житлова, напевно, це була якась або продуктова комора, або арсенал, в якому зберігалася зброя, приладдя для вогнепальної зброї, порох, ядра, – пояснив пан Дмитро.

Розкопки в Черкасах

Фото: Суспільне

Нині учасники експедиції виявили на місці розкопок сотні знахідок часів ранньої історії Черкас, додав керівник експедиції. Це і керамічний посуд, пічні кахлі, свинцеві кулі, монети. Остаточну їхню кількість можна буде назвати після завершення розкопок, які, ймовірно, триватимуть не один рік.

Карта Черкас

Також читайте: “Майбутнє на кістках”: на місці цвинтаря козацької доби в Черкасах зведуть багатоповерхівки. Додамо, рішення Черкаського окружного адміністративного суду, що набрало чинності в червні 2023 року, унеможливлює забудову Замкового узвозу.

Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *