У Черкасах освітяни заплатять своїм “улюбленцям” ще 500 тисяч санкцій

7 листопада Господарський суд Черкаської області виніс чергове рішення за позовом товариства “Каштан-плюс” до міського департаменту освіти та гуманітарної політики про стягнення з останніх 553 362 грн 94 коп. санкцій за несвоєчасну оплату товару.

Як ідеться в ухвалі, протягом 2018 року товариство здійснювало постачання товарів до закладів дошкільної освіти відповідно до договору, укладеного в середині 2017 року. Проте на початку січня 2018 року Державна казначейська служба відмовила у реєстрації зобов’язань за цим договором департаменту освіти та гуманітарної політики, посилаючи на порушення вимог Закону “Про публічні закупівлі” під час його укладання.

Знаючи про неможливість своєчасної оплати за поставку товару, департамент продовжив співпрацю з товариством “Каштан-плюс”. Протягом року було отримано товарів на суму понад 5 млн гривень, оплата за які відбулася із затриманням строків здійснення платежів. 

Прострочення платежів у департаменті пояснили відмовою Управління Державної казначейської служби України у реєстрації додаткової угоди №11 від 15.01.2018 до договору. Втім суд зазначив, що про це освітяни дізнались на початку 2018 року, а товар продовжували замовляти та отримувати до кінця 2018 року. При цьому знаючи, що коштів на його оплату в нього не буде. 

Виходячи з цього факту, а також добровільного виконання освітянами попередніх рішень за позов “Каштан-плюс”, суд повністю задовольнив позовні вимоги і цього разу, змусивши стягнути з департаменту ще 553 362 гривні санкцій. 

Зазначимо, що протягом року департамент уже сплатив “Каштан-плюс” понад 600 тисяч різних санкцій за цим же договором. Всього, починаючи з 2018 року, на користь підприємства було перераховано понад 88 млн гривень за постачання різних груп товарів до дитячих навчальних закладів. 

 Департамент систематично порушує вимоги законодавства у сфері публічних закупівель, забезпечуючи сталі відносини саме з ТОВ “Каштан-плюс”, затягуючи та зриваючи процедури закупівель, де перемагають конкуренти “фаворитів”. Детальніше про те, як освітяни здійснюють закупівлі, читайте тут і тут

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *