Зроблена у листопаді в черкаському обласному онкологічному диспансері пересадка кісткового мозку завершилася успіхом.
Про це розповідають у сюжеті ТСН.
Першу в Черкасах пересадку кісткового мозку зробили хворій на множинну мієлому черкащанці. Жінка сама для себе стала донором стовбурових клітин.
На перший погляд процес трансплантації кісткового мозку має вигляд звичайного переливання крові. Та найскладніше – після цього, адже деколи потрібно кілька тижнів, аби стовбурові клітини прижилися й почався процес відновлення організму.
Так, після забору стовбурові клітини пацієнтки помістили до кріосховища. За таких умов матеріал може зберігатися до 10 років. Далі жінка перебувала у стерильному боксі, з якого не виходила більше тижня. Їй ввели надзвичайно високу дозу хіміотерапії, що вбиває не лише ракові клітини, а й здатність організму протистояти бактеріям. Це означає, що будь-яка інфекція може вбити людину за кілька годин.
Нині можна сказати, що перша пересадка кісткового мозку в черкаському онкодиспансері відбулося успішно. Вже на новорічні свята жінка зможе побути з рідними.
Загалом Україні потрібно близько 30-ти відділень із пересадки кісткового мозку. Наразі існує лише чотири. Поява нового відділення може скоротити “лист очікування” українських онкохворих.
У черкаському онкодиспансері розвиток трансплантації стримував брак обладнання. Налагодити пересадку намагалися тричі протягом двох десятиліть. Не вистачало коштів, зокрема на оснащення лабораторії. Тепер лабораторія працюватиме цілодобово.
Розпирає гордість за наше місто. Але люди наші бідні. Повинна бути страхова медицина. Лікувати в першу чергу треба наших дітей України.