На сайті Черкаської міської ради зареєстрували петицію про недопущення звільнення понад 90 працівник Черкаської міської дитячої лікарні. Її за три дні підтримало вже 300 осіб.
Згідно з текстом петиції, всі працівники КНП “Черкаської міської дитячої лікарні” 8 липня отримали письмове попередження про звільнення у вересні 2022 року. Наказом нібито передбачено масове звільнення лікарів і медсестр, а всього – понад 90 працівників, серед яких і адміністративні працівники.
Існування такого наказу підтвердив директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міської ради Всеволод Кульчиковський. У коментарі “18000” він зазначив, що відповідно до планів скорочення, інтереси громади та жителів міста не постраждають.
– Зараз у закладі на 70 лікарів 370 співробітників. Жоден значущий для міста спеціаліст скорочений не буде. Там велика кількість сумісників, які працюють на пів ставки і основним місцем роботи для яких є Черкаська обласна дитяча лікарня, об’єктивно конкурувати з цим закладом ми не можемо. Буде мінімізоване саме це сумісництво. Також є таке поняття, як непродуктивні витрати, тобто ті, які пов’язані з утриманням персоналу – бухгалтерія, статистика та інше. Все буде відбуватися згідно з чинним законодавством, людям пропонують інше місце роботи. І ще раз наголошую, що жоден значимий для міста працівник скорочений не буде, – розповів Всеволод Кульчиковський.
Аналогічну позицію висловив секретар міської ради Юрій Тренкін, коментуючи петицію.
– На мою думку, має місце завищена кількість штатних одиниць. Ми вивчатимемо це питання і, якщо скорочення вплине на якість та своєчасність надання послуг, на це ніхто не піде. У нас виконання бюджету за перше півріччя 108%, кошти на збереження фахівців ми знайдемо, – запевнив Тренкін.
Виконуюча обов’язки директора Черкаської дитячої міської лікарні Клавдія Попко розповіла, що розрахунки про звільнення 90 працівників попередні і зумовлені недофінансуванням закладу.
– За розрахунками НСЗУ, ми щомісячно повинні були отримувати певну суму коштів, якої зараз бракує для покриття навіть заробітних плат. До червня ми могли використовувати накопичення за 2021 рік, аби виплачувати заробітну плату. Далі у нас є дефіцит бюджету, який потрібно чимось покривати. Один з варіантів – оптимізація штатної чисельності працівників, – пояснює Клавдія Попко. – Але також ми можемо не скорочувати людей, а зменшувати їх зайнятість. До нас всі налаштовані прихильно і, можливо, нам також вдасться знайти додаткові джерела фінансування, зараз це питання вивчають і аналізують. Водночас, аби виплати заробітну плату до вересня, коштів недостатньо і з цим треба щось робити.
Зазначимо, що скорочення працівників планували ще до початку повномасштабного вторгнення військ російської федерації до України, втім тоді було відтерміновано через агресію росіян.
Також читайте: За погодженням з ОВА, у Черкасах хочуть поспіхом вкатати у асфальт 42 млн гривень.
Підписуйтеся на новини “18000” у вайбері. Нас уже більше 5000!
А когда в мерии будет сокращение?
То хай вареники ліплять та млинці, для ЗСУ,більша користь від НИХ буде!
Скоро не буде лікарів зовсім і так повиїзджало багато.То варениками людей не полічиш.