У Черкасах по вулиці Корольова збудують центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. На сьогодні в Черкаській ОДА визначаються із підрядником, що має виконати будівельні роботи.
Про це йдеться на порталі Dozorro.
Техзавданням, окрім будівельних робіт, передбачено придбання меблів та необхідного інвентарю, а також монтаж обладнання системи зв’язку та передачі даних і благоустрій території. Усі роботи мають бути завершеними до кінця 2021 року.
16 серпня відбувся аукціон з визначення переможця закупівлі робіт. Участь в аукціоні, очікувана вартість якого – 56,3 мільйони гривень, взяло одразу 10 підприємств з різних міст України.
У ході торгів частина учасників суттєво знизила вартість власних пропозицій. Переможець, київська компанія ТОВ “Грифон груп” запропонувала ціну у 36,1 млн гривень. Першою пропозицією переможця аукціону була ціна у 49,5 млн гривень. Тобто учасник зменшив вартість майже на 30%. Загалом така економія під час закупівлі робіт є аномальною.
Наразі триває етап кваліфікації переможця.
Фірма-переможець аукціону зареєстрована на жителя окупованого Донецька Андрія Д’яченка. Проект будівництва ще рік тому за 500 тисяч гривень виготовив відомий архітектор Анатолій Ексарьов.
І Андрій Д’яченко, потенційний переможець закупівлі, і Анатолій Ексарьов є наближеними до заступника Міністра регіонального розвитку та будівництва Лева Парцхаладзе. Зокрема, київський чиновник є президентом Конфедерації будівельників України членом ради директорів якої є Андрій Д’яченко. У той же час з Ексарьовим Пархаладзе пов’язують спільні архітектурні проекти, зокрема будівництво центру надання адміністративних послуг в Києві “Готово” або оглядового майданчика на черкаській дамбі.
Фінансування цих робіт розраховане на три роки і має здійснюватись переважно коштом Державного фонду регіонального розвитку. Саме у Міністерстві регіонального розвитку та будівництва працює Парцхаладзе. Там він відповідає за будівельний блок та здійснює супровід проектів ДФРР.
Зазначимо, що товариство “Грифон груп” у грудні 2018 року виграло 4 тендери на будівництво сільських амбулаторій в Черкаській області на суму в 22,21 мільйона гривень. Ці роботи фінансуються за рахунок коштів державної субвенції. У інших тендерах на Черкащині фірма участі не брала.