Збудований понад сто років тому за проектом архітектора Городецького старий корпус ЦДЮТ нині потребує реконструкції.
Про це повідомляє “Суспільне“.
Марія Озимова навчалася у ЦДЮТ у 1961-му році. Кабінет, де проходила навчання, нині – ігротека Центру дитячої та юнацької творчості, в якій вона працює практичним психологом. Жінка пам’ятає, якою школа була 60 років тому, тоді металеві сходи прикрашав хідник, а у дворі була оранжерея.
Марія розповідає, що за більше ніж сто років з часу створення закладу капітальний ремонт тут не проводили. Підтримують стан приміщення всередині за кошти центру, а також за батьківські внески.
– Приміщенню сто років і воно потребує підтримки. І тому завдяки батькам, завдяки нашому директору трошки підтримуємо, а фасад ми не можемо утримати за свої гроші. У нас бюджетна організація, – зазначає черкащанка.
Зараз у центрі 3 780 дітей мають змогу безкоштовно навчатися за п’ятьма напрямками.
– Це гуманітарний напрямок, це художньо-естетичний напрямок, це науково-технічний напрямок, це фізкультурно-спортивний напрямок, у нас існує ще школа раннього розвитку. Якщо взять тільки старий корпус, то тут займається до двох тисяч дітей, а якщо бути точними це десь 1800, – розповідає заступник директора центру Юлія Кобко.
Пані Юлія додає, що ремонт старого корпусу не проводили, оскільки це приміщення вважали архітектурною пам’яткою.
– Архітектурна пам’ятка означає, що, проводячи будь-який ремонт, потрібно зробити з точністю, як все воно було з самого початку. Ви бачите красиві вікна і так далі. Це все потрібно було відтворити, ніякого пластику, зробити, щоб це все було дерев’яне. А ви знаєте, що на замовлення це завжди набагато дорожче, – розповідає заступник директора центру.
У 2019 році працівники дізналися, що заклад до пам’яток архітектури не належить. Тут розробили проект реконструкції старого корпусу центру дитячої та юнацької творчості. Коштів на ремонтні роботи із міського бюджету нині не спрямували.
– Повне фінансування проекту на даний час, тобто не на даний час, а на вересень 2019 року складав 30 мільйонів 400 тисяч гривень. Роботи розбиті поетапно. Були б кошти можна б починати і робити, – каже головний бухгалтер центру Ірина Чорна.
Пріоритетними для приміщення є заміна даху, ремонт каналізації та фасаду.
Зі слів директора департаменту освіти та гуманітарної політики міста Сергія Воронова, питання ремонту центру творчості планують розглядати на сесії міської ради.
– Все залежить від того, коли нам дадуть депутати кошти на це відновлення. Документація там має бути протягом кількох місяців уже готова, і як тільки вона вийде ми бачитимемо суму, яку будемо закладати у рядочок бюджету. Ми самі бачимо потребу, що потрібно відновлювати будівлю, яка може стати справжньою окрасою в центрі міста Черкаси, – зазначив Сергій Воронов.