Показ та обговорення соціальних відео “Жінки у новому статусі”, “Говорити та бути почутою”, знятих у межах проєкту “ЇЇ Перспектива”, відбувся у Черкасах.
Про це “18000” повідомила співорганізаторка заходу Марина Сухенко.
Проєкт “ЇЇ Перспектива” створили з метою висвітлення проблем, з якими зіткнулися молоді жінки та дівчата, зокрема ВПО, під час війни. Їхні історії розповідають у короткометражних відео, які учасниці створювали самостійно під керівництвом досвідчених менторів зі сфери кіно.
Під час показу учасниці знімальних команд презентували творчі відеороботи. У них вони порушували теми внутрішніх трансформацій жінок: зміну соціальних статусів, біль втрат близьких, вимушений пошук прихистку у зв’язку з повномасштабною війною.
Соціальне відео “Жінки у новому статусі” розказує історію героїнь, життя яких змінилося після 24 лютого. Ця відеоробота показує, як вони здолали чи долають перешкоди.
Цикл відео “Говорити та бути почутою” презентує три окремі історії.
– Це інтервʼю з дівчатами та жінками про пережитий досвід після початку повномасштабного вторгнення, про статус сьогодні. Метою команди було створити не відеоінструкцію чи методичку з комунікації на чутливі теми, а розказати про досвід героїнь. Висвітлити те, як їм комфортно говорити про свій статус та досвід. — коментує співорганізаторка заходу Марина Сухенко. — Що важливо, цей цикл відео можна продовжувати, запрошуючи нових героїнь.
Оксана Новак переїхала до Черкас після звільнення Херсону у 2022 році. Вона стала однією з тих, чию історію було почуто:
— Вбачаю важливість таких проєктів у можливості розголосу проблем, з якими стикаються ВПО: скрутне соціальне та фінансове становище переселенців; пошук житла, роботи та організацію побуту. Після перегляду сумно на душі, але допомагає підтримка тих, кому це небайдуже.
29 червня короткометражні відео спільно з роботами команд з інших громад презентують у Києві. Вони стануть предметом обговорення експертів зі сфери кіно та прав людини, а потім будуть доступні для перегляду на сайті.
Нагадаємо, у Черкасах допомагають постраждалим від насильства жінкам під час війни. Йдеться про кризовий центр. Тут приймають жінок цілодобово.
Також читайте: Як в Україні допомагають жінкам, які пережили сексуальне насильство під час війни.
Єдиний телеграм-канал новин у Черкасах, новинам якого можна довіряти. Підписуйся на “18000 | Шо там у Черкасах?”.