У Черкасах родини постраждалих від теракту в Оленівці вимагають повернення захисників

Рідні загиблий в Оленівці

Сім’ї загиблих і постраждалих військовополонених під час теракту в Оленівці не припиняють боротися за порятунок захисників “Азовсталі”. На початку весни вони об’єдналися в ініціативну групу, яка розпочала роботу 24 березня.

Про це в коментарі “18000” розповіла черкащанка Тетяна Лісова.

Будову, в якій утримували полонених в Оленівці, назвали “Барак 200”, бо туди для умисного вбивства було відправлено близько 200 полонених з “Азовсталі”. Родини тих, хто був у “Бараку 200”, об’єдналися у спілку, щоб домагатися пришвидшення ДНК-експертизи загиблих та повернення важкопоранених.

Нині у Черкасах проживає три сім’ї військовополонених з “Бараку 200”. Дві родини є тимчасовими переселенцями і одна – черкасці. Серед них і Тетяна Лісова. Після виходу з “Азовсталі” її брат перебував у Оленівці під час теракту. Що з ним – наразі невідомо.

– Брат пройшов “Азовсталь” без складних поранень – це рідкість, тому про нього там легенди складали. Після евакуації в полон зв’язок з ним ми втратили. Після теракту в Оленівці достовірної інформації про його долю немає. Припускають, що він, ймовірно, загинув. За зібраними свідченнями, умовно загиблих в Оленівці близько 60 осіб. Деякі тіла вже передали українській стороні, наразі наявні лише попередні ДНК збіги. Рідні загиблих досі чекають на результати розгорнутої ДНК-експертизи, щоб мати право з гідністю їх поховати, – розповіла сестра полоненого черкасця Тетяна Лісова.

За її словами, з полонених, які перебували в Оленівці, повернули лише 9 осіб. Більше 50 вбито, з них лише 4 вдалося ідентифікувати. Заручившись підтримкою патронатної служби Азову, сім’ї вбитих, умовно вбитих та поранених об’єдналися для того, щоб боротися за своїх рідних.

– Оскільки місія ООН припинила слідчі дії стосовно цього теракту, ми самостійно шукаємо іноземних журналістів, влаштовуємо акції, присвячені теракту в Оленівці. Намагаємося максимально задіяти міжнародну спільноту і разом вимагати відновлення розслідування, тому що це жахливий теракт і не можна про це забути. З моменту підриву минуло більше 8 місяців, загиблих досі не поховали, доля важкопоранених невідома. Спочатку сім’ї набралися терпіння, адже нам повідомляли, що цим питанням займаються усі, ведуть розслідування, до якого залучені міжнародні експерти. Три місяці ми чекали і побачили, що тіла не ідентифікували. Ставимо запитання і за відповідями розуміємо, що навіть ДНК з тіл ще досі не взяли, – зазначила Тетяна Лісова.

Безпосередньо у Черкасах ініціативна група розмістила п’ять білбордів з нагадуванням про теракт в Оленівці та полонених. Запропонували таку ініціативу члени групи загиблих, щоб люди пам’ятали, як важко рідним військовополонених чекати на звістку та боротися за правду. З розміщенням бордів допоміг місцевий волонтер Сергій Небога.

Нині спільнота родин загиблих і постраждалих військовополонених під час теракту в Оленівці добивається зустрічі з владою. Вони збирають документи та інформацію про всіх постраждалих, щоб мати доказову базу і факти злочину.

Нагадаємо, масове вбивство полонених в Оленівці російські окупаційні війська здійснили у ніч з 28 на 29 липня 2022 року в селищі Молодіжному Оленівської селищної ради проти українських захисників “Азовсталі” та Маріуполя. 

Водночас 13 квітня омбудмен Дмитро Лубінець повідомив, що відбулася зустріч із рідними військовополонених, які постраждали внаслідок теракту в Оленівці. 

Анастасія Бут 

Також читайте: Україна повернула тіла ще 82 полеглих захисників.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *