У Черкасах розвінчували міфи навколо дівчат в ІТ (ФОТО)

Черкаські школи та ІТ компанії долучилися до проекту “Дівчата STEM”. Його мета – подолання гендерних стереотипів при виборі професії, а також підвищення віри дівчат у те, що вони можуть успішно себе реалізувати у сфері науки та технологій.

Так, 9 жовтня кілька десятків учениць школи №3 та Фізико-математичного ліцею (ФІМЛІ) побували в гостях у місцевих ІТ компаній Ekreative та SPD-Ukraine. Там дізнавалися про можливості, які їм відкриває ІТ сфера, а також умови доєднання до команд після здобуття освіти.

Дівчата мали змогу поспілкуватися із лідером команди Ekreative Віктором Євпаком:

– Радію, що міф про те, що програмування – це хлопчача тема, вже відходить у минуле. Програмувати може кожен, хто любить цим займатись. Дівчата, якщо слово програмування здається вам нудним, то хочу нагадати, що ІТ – це ж не лише код. Це й дизайн, HR, SMM та багато інших крутих сфер. Сьогодні в нашій команді вже 25% дівчат. І буду дуже радий, якщо ця цифра зростатиме.

Якщо людина знайшла себе у тій чи іншій справі – немає різниці, якої вона статі. В цьому переконана Java Developer компанії SPD-Ukraine Юлія Литвин.

– У жінок частіше розвинута емпатія, що є перевагою у налагодженні комунікацій як у команді, так і з клієнтом. Виходячи з різниці у фізіології, а відповідно типах мислення, жінки з більшою ймовірністю проявляють себе краще в ситуаціях і задачах певних типів, як і чоловіки в інших. Проте все відносно і індивідуально. Важливо бачити себе у справі, якій займаєшся, і бачити перед собою ті можливості, які відповідають власним цілям, – говорить Юля.

Учителька біології школи №3 Людмила Довгаль має двох доньок. Обидві вчаться в університеті програмування. Не зі слів знає про гендерні стереотипи, що існують навколо сфери технологій. Тому й вирішила разом зі старшокласниками взяти участь у проекті “Дівчата STEM”.  

– Я уже тривалий час працюю над тим, щоб пояснювати, що немає чоловічих і жіночих професій. Думаю, після сьогоднішньому заходу щось у їхній свідомості вже змінилося. Часто чую від учениць, що математика, програмування – “це не моє”. Хотілося б це змінити, – говорить пані Людмила.

Перед участю у проекті школярки заповнили анкети щодо своїх очікувань. Опісля також взяли участь в анкетуванні. За результатами в ІТ компаніях ученицям найбільше сподобалися дружні колективи, мотивованість до роботи та відкритість сфери до дівчат.

Вчителька інформатики ФІМЛІ Наталія Бобкова каже: ліцеїсток вразили атмосфера компаній, корпоративна культура та відкритість до спілкування, яка гармонічно поєднує співпрацю в команді та ухвалення відповідальних рішень.

– Спілкування із представницями ІТ компаній розвіяли стереотипне відношення до IT сфери. На думку дівчат, потрібно не боятися шукати справу, до якої лежить душа і саме тоді ти станеш успішною та щасливою людиною. Ця зустріч додала дівчатам впевненості і розуміння того, що дівчата можуть все – потрібно лише йти до своєї мрії. Щиро дякуємо організаторам заходу, – додає Наталія Бобкова.

*STEM – це science – наука, technology – техніка, engineering – інжиніринг та mathematics – математика

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *