Фотографи презентували виставку-спогад “Мій Маріуполь. Щасливі миті крізь об’єктив” у Черкаському обласному художньому музеї. Усі світлини зробили до початку повномасштабного вторгнення.
Про це повідомляє кореспондент “18000”.
– Ця виставка показує, якими щасливим були люди до повномасштабного вторгнення. Роботи унікальні тим, що цього вже немає. Деякі будівлі, які є на фото, вже зруйновані. Основна емоція світлин – надія та мирне життя, – розповів керівник центру підтримки переселенців “ЯМаріуполь” Володимир Петров.
На виставці представлено 28 світлин, які зробили маріупольські фотографи до 24 лютого 2022 року. Вони розповідають про часи, коли місто жило мирним та щасливим життям.
– Світлини створювали під час життя у Маріуполі. Вони представляють не тільки наше місто, а й душі авторів, – поділилася одна з авторів, фотографиня Ольга Золотухіна-Шамлі.
Захід відвідали жителі Маріуполя, які були вимушені покинути домівки через війну. Одна з них – Галина Біленька. У рідному місті вона працювала лікарем-педіатром. 24 лютого 2022 року покинула Маріуполь.
– Я пам’ятаю місто дуже молодим, гарним та чистим. Від картин у мене двоякі відчуття. З одного боку, я бачу повоєнне місто – наш красень. З іншого, ловлю себе на думці, що за два роки в Черкасах, я потихеньку забуваю Маріуполь – це страшно, – розповіла пані Галина.
Крім фотографій, презентували фіджитал-мапу проєкту “MARIUPOL.ME”. Він представлений у вигляді дерев’яної мапи міста, яка має QR-коди. Якщо перейти за кодами, то можна побачити різні архітектурні споруди мирного Маріуполя, почитати їхню історію. Сайт проєкту налічує понад 50 цифрових продуктів, які розповідають про місто, й постійно доповнюється.
Читайте також: На Уманщині стартує мистецький хакатон, присвячений культурі Трипілля.
Відеоісторії про черкащан, добірки корисностей та залаштунки життя команди “18000” – підписуйся на наш інстаграм.