У Черкасах відбулася регіональна конференція з безбар’єрності

презентація довідника безбар'єрності

Післявоєнна Україна має бути безбар’єрною. Таким був головний меседж регіональної конференції з безбар’єрності, організованої лідерками руху “Зе!Жінки”. Участь у ній узяли представники місцевих владних структур, громадські активісти та люди з інвалідністю.

Під час двох панельних дискусій запрошені говорили про безбар’єрність як про норму цивілізованого суспільства, яке піклується про своїх громадян. Дискутували щодо запровадження безбар’єрності у різних сферах життя – від пандуса у під’їзді до безперешкодного отримання доступу до інформації і цифрових послуг, освіти та можливості знайти роботу.

Представниця обласного руху “Зе!Жінки” Світлана Пащенко презентувала “Довідник безбар’єрності”, створений за ініціативи першої леді Олени Зеленської, а також практичний посібник “Альбом безбар’єрних рішень”.

– Ці видання, розроблені профільними фахівцями, допоможуть знайти спільну мову з пораненими військовими, цивільними, людьми з інвалідністю. Це один із кроків на шляху до нашої мети – створення безбар’єрного простору та забезпечення рівних можливостей для всіх громадян, – зазначила учасниця руху “Зе!Жінки”, депутатка Городищенської міської ради від “Слуга Народу” Світлана Пащенко.

У межах заходу голова Черкаської ОВА Ігор Табурець підписав Декларацію про підтримку Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Очільник Черкаської обласної організації “Слуга Народу” та Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич принагідно анонсував довідник, який стане у пригоді військовослужбовцям.

– Повоєнна відбудова країни має відбуватися за принципами безбар’єрності. Я, як голова оборонного комітету, зараз багато нарад проводжу спільно із Міністерством у справах ветеранів, Міністерством соціальної політики. Ми готуємо великий проєкт. Це буде довідник, більше орієнтований на військових. Він стосуватиметься їхньої якнайшвидшої адаптації. Йдеться про шпиталі, реабілітацію, психологічну підтримку. У нас робота вже на фінішній стадії, – проінформував Олександр Завітневич.

Про законодавчі ініціативи, що стосуються впровадження принципів безбар’єрності у містобудуванні, розповів народний депутат від “Слуги Народу” Андрій Стріхарський та закликав присутніх на конференції голів громад допомагати реалізовувати цей вектор державної політики на місцях.

– Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні актуальна вже зараз, бо невдовзі нам доведеться відбудовувати державу. Для цього слід підготувати відповідну законодавчу базу у різних сферах, дослідити принципи безбар’єрності і узятися впроваджувати їх спільними зусиллями, – наголосив Андрій Стріхарський.

Регіональна конференція у Черкасах завершила низку заходів з безбар’єрності, які відбулися у різних містах України з ініціативи лідерок руху “Зе!Жінки”.

*Реклама

Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *