У Черкасах відзначили учасників платформи “Спільнодія Черкащини: здолати COVID-19”

10 липня в Черкасах відбулося відзначення членів платформи “Спільнодія Черкащини: здолати COVID-19” – благодійників та активістів, що вже третій місяць допомагають медикам у боротьбі проти коронавірусу. Серед ключових партнерів платформи – агрохолдинг МХП та Благодійний фонд “МХП – Громаді”. 

За три місяці спільної праці соціально відповідального бізнесу, влади та громадськості вдалося зібрати понад 19 млн грн, які були передані на закупівлю засобів індивідуального захисту та обладнання для медиків Черкащини. Відзначив важливість цієї справи очільник Черкаської ОДА Роман Боднар.

– Коли ВООЗ назвала поширення коронавірусної інфекції пандемією, ні влада, ні органи місцевого самоврядування не могли прорахувати, які наслідки це матиме для людей та економіки. І в той складний момент ми всі мали мобілізуватися і діяти як єдиний злагоджений організм, – зазначив Роман Боднар. – Об’єдналися три складові: громада, бізнес та влада. Бізнес проявив оперативність та свої логістичні можливості. Якби ми самі намагалися налагодити поставки ЗІЗ, яких критично не вистачало, це було б набагато довше й дорожче. Ми не допустили перевитрат, але забезпечили медичну сферу області всім необхідним. І зараз Черкащина входить в п’ятірку по забезпеченості ЗІЗ медичних закладів, які залучені в боротьбі з коронавірусом.

За словами координатора Черкаського обласного штабу протидії коронавірусу від МХП Руслана Пономаренка, вручені подяки – це відзнака всім, хто з першого дня не залишився осторонь та активно долучилися до справи протидії коронавірусу. 

– Це насамперед наші волонтери, які вкотре прийшли на допомогу. Це місцевий бізнес і місцеві громадяни, які долучилися фінансово. Це, звичайно, наші лікарі. Створена платформа – це яскравий приклад того, як влада, бізнес і громада можуть ефективно взаємодіяти та вести дієвий діалог заради результату. А результат, дійсно, є, – розповів Руслан Пономаренко. – Задля подолання коронавірусу в Україні МХП виділило 84 млн грн. 14 та 15 млн грн були передані на потреби Черкаської та Вінницької областей відповідно. Це області, де сконцентровані основні виробничі потужності нашої компанії, тому ми не могли залишитися осторонь. Незважаючи на світовий дефіцит ЗІЗ та обладнання, що виник спершу, сталі дієві контакти з нашими закордонними партнерами дозволили у найкоротший термін здійснити їхню швидку логістику в Україну. Обладнання найвищої якості було придбано за найнижчими цінами.

Як зазначила директорка БФ “МХП – Громаді” Тетяна Волочай, на платформі від агрохолдингу було задіяно більше п’ятдесяти осіб. 

– Кожен із нас займався своєю справою: закупівлями, аби це було за найнижчою ціною, складами, аби зберегти ЗІЗ, логістикою, передачею, розвезенням, – повідомила Тетяна Волочай

Відзначили плідну працю й інших засновників та координаторів платформи: Любов Ропало і Світлану Остряніні (Черкаська агенція регіонального розвитку), Вікторію Феофілову й Артура Чемириса (ГО “Молода Черкащина”), волонтерів Анастасію Прогунову та Лесю Валяєву.

– Я щиро дякую за те, що з середини березня всі ми долучилися до створення платформи. Бувало таке, що наші онлайн-засідання тривали й до десятої вечора. Ми всі діяли, як команда, – зазначила директорка обласної Агенції регіонального розвитку Любов Ропало. – Усе це стало можливим завдяки тому, що це робота не однієї особи, а справді, “спільнодія”. Дякую місцевому бізнесу, що в доволі складний час включилися та проявили свою громадянську позицію. 

Зі словами подяки звернулися до учасників платформи й лікарі. 

– Багатьох із вас я впізнаю за масками. І от тепер, бачачи Вас, я хочу сказати дякую. Тільки завдяки тому, що такий спільний  “кулак” діяв проти коронавірусу, ми змогли протистояти. Низький уклін від медичних працівників, – зазначив головний лікар Черкаської обласної лікарні Олександр Дудник.

Водночас директорка Черкаської міської інфекційної лікарні Світлана Волгіна наголосила на важливості подальшої співпраці. 

– Якщо такі зусилля в майбутньому будуть продовжуватися, то ми будемо завжди захищені, наші пацієнти матимуть найкраще обладнання, що є на ринку, ми врятуємо не одне життя та продовжуватимемо роботу, – наголосила Світлана Волгіна.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *