Харків’янці в Черкасах успішно пересадили клітини кісткового мозку від неродинного, але повністю сумісного донора.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Черкаського клінічного онкологічного центру.
Пацієнтці Оксані Рядінській знайшли донора для трансплантації кісткового мозку в Іспанії. Жінка має доньку, але її зразки не підійшли.
“Ми обстежили дочку пацієнтки, та вона, на жаль, не підійшла. Тож матеріал хворої було надіслано в Український реєстр донорів кісткового мозку, а згодом до Міжнародного банку донорів кісткового мозку”, − розповідає лікарка-гематолог обласного лікувально-діагностичного гематологічного центру Лариса Ногаєва.
Пояснюють, що всі дослідження проводили на місці, в онкологічному центрі. Це економить час пацієнтам. Лабораторію ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції), яка працює нині, створювали протягом 2020-2021 року.
У ПЛР-лаборатії, крім HLA-типування, виконують дослідження донорів, реципієнтів, онкопацієнтів на низку інфекцій.
“У 2021 році у нашому закладі цільовим направленням від МОЗ України було встановлено обладнання для ПЛР-дослідження у режимі реального часу. Це обладнання дозволяє проводити молекулярно-генетичні дослідження, що є основним методом проведення типування рецепієнтів і донорів, тобто HLA-типування високого ступеня здатності. Для пересадки кісткового мозку задля ідентифікації донора та реципієнта потрібно саме HLA-типування високого ступеня здатності”, − зазначає завідувачка лабораторії Лариса Рудакова.
Зазначають, що цього місяця вже провели 20 HLA-типувань. За словами лікарки Лариси Ногаєвої, в закладі можуть приймати хворих із усієї України, важливо мати донора.
“Пересадка дає повне одужання такого пацієнта. Тобто людина з апластичною анемією може зі своїми рідними пройти обстеження HLA-типування й визначити, чи підходять вони як донори”, − розповідає пані Лариса Ногаєва.
Нагадаємо, на Черкащині реформують мережу медзакладів: що зміниться.
Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”