У Черкасах жінка народила під лікарнею: позиція лікарів та родини

У Черкасах пологи в жінки, яка хворіє коронавірусом, прийняли під дверима відділення обласної лікарні. Допоки чоловік породіллі говорить, що лікарі були заповільними, медики стверджують, що причиною такої ситуації став неправильний алгоритм дій родини та необхідність бригади виїжджати на пологи з дому. 

Як розповів у сюжеті ТСН чоловік породіллі Олександр Кіркича, народжувати вона мала не в Черкасах. Однак, коли дружина захворіла коронавірусом, пологи перенесли до “ковідного” відділення обласної лікарні. Перейми в жінки почалися вночі. Тоді чоловік повіз дружину до Черкаської обласної лікарні. У дорозі Олександр зателефонував до лікарки іншої медичної установи, яка б мала приймати пологи, якби дружина не захворіла. Лише після цього вона зв’язалася з лікарями обласної лікарні.  

За словами чоловіка, вночі відділення для пацієнтів із коронавірусом було зачинене, а в приймальному – йому не надали допомоги й бригада не вийшла до них. Народжувати жінка почала біля приміщення лікарні. Вже невдовзі до них приїхала лікарка обласного перинатального центру, яка й прийняла пологи на вулиці.

Він додає, що медична бригада вийшла до них вже після народження дитини. 

– Знаєте, що мене найбільше здивувало? Всі були дуже повільні. За винятком лікарки, яка їхала. Всі були дуже повільні, ніхто не поспішав, у всіх все було добре”, – зазначив Олександр.

Натомість заступниця головного лікаря Черкаської обласної лікарні Наталя Лакуста в коментарі “18000” наголошує, що родина від початку почала діяти за неправильним алгоритмом, із яким мала б бути ознайомлена. Якби все відбувалося згідно з ним, лікарі оперативніше надали допомогу, оскільки були б проінформовані, що до них їде породілля. Отримати таку інформацію вони могли лише від медиків екстренки чи безпосередньо від чоловіка, однак до приймального відділення він не зателефонував. 

– Згідно з усіма наказами, породіллі з коронавірусом поступають із початком пологової діяльності, однак алгоритм дій полягає в тому, що вони мають поступати бригадою швидкої медичної допомоги, яка обов’язково повідомляє лікарів і персонал перинатального центру про пологи, – розповіла “18000” Наталя Лакуста. – “Ковідне” відділення розташоване на третьому поверсі в дев’ятиповерховому корпусі, а не в перинатальному центрі. Якщо немає вагітних пацієнток, наша бригада там не чергує. Там немає ні акушера, ні гінеколога, ні молодшої медичної сестри, а лише загальнолікарняний персонал, який приймає пацієнтів із іншими патологіями. 

Заступниця додає, що про породіллю в перинатальному центрі не знали, оскільки о 3:30, коли почалися перейми, чоловік звернувся до лікарки із Червоної Слободи, у якої раніше мала народжувати дружина. Вже опісля вона зателефонувала до того із працівників перинатального центру, чий номер мала – завідувача відділення. Тоді й почали збирати необхідну для пологів бригаду, що в цей час перебувала вдома. 

– Звичайно, траплялися в нас такі випадки, що звертаються самостійно, а не повідомляє бригада швидкої. Тоді вони телефонують до приймального відділення перинатального центру, тут їх оглядає черговий лікар, який одягається, як до хворих на коронавірус. Якщо жінка в пологах або немає часу її переводити в “ковідне” відділення, у нас є інфекційний блок, де вона може народити й потім перевестися до відділення, – пояснює Наталя Лакуста

Вона додає, що лікарка перинатального центру прибула з дому до породіллі за 12 хв.

– Вони народжували вже при лікареві. Коли жінку завезли, третій період відбувався в приміщенні. Саме тоді приїхала решта персоналу, – розповідає пані Наталя. – Нашого персону до цього там не було, оскільки вони чергують ургентно. Під’їхав лікар-неонатолог, була на місці акушерка, санітарка. Натомість чомусь всі подумали, що там перебувала бригада, яка не захотіла прийняти жінку. 

Заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова зазначає, що нині за вказаним фактом в обласній лікарні проводять службове розслідування.

– На щастя, і мама, і дитина почуваються добре, – проінформувала Лариса Кошова. – Зараз у медичній установі проводять службове розслідування, аби похвилинно відтворити ситуацію тієї ночі. Лікарі, медична бригада, працівники приймального відділення пишуть пояснювальні записки з описом своїх дій та їхніми часовими межами. Опісля розслідування у закладі обіцяють вдосконалити алгоритм надання допомоги породіллям, врахувавши ймовірність повторення вказаної ситуації.

коментарі
2 Коментарі
  1. Что это за алгоритм такой что чуть не угробили маму и дитя.Представляю состояние отца.

  2. Щось не те у нас з медициною. більшість лікарів байдужі до людських проблем.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *