У Черкасах з’явилася стратегія розвитку до 2032 року

Черкаська міська рада проголосувала за стратегію розвитку Черкас до 2032 року.

Її проєкт представив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.

– Це без перебільшення історичний момент, адже ми тримаємо в руках документ – Стратегія розвитку міста до 2032 року, – сказав Бондаренко.

Він зазначив, що документ базується на аналізі статистичних даних, а також на широкому обговоренні громадян.

Супровід процесу здійснювала громадська організація “Активна громада”.

– Це справді історичний день. Сьогодні разом ми проходимо напівмарафон – ухвлюємо важливий документ. Але попереду на місто чекає вже не пів марафон, а цілий марафон – впровадження цих змін. Коли місто знає, куди рухається, пройти цей шлях значно легше, – зазначила експертка “Активної громади” Анна Гліжинська.

За її словами, до обговорення долучилися більше 500 людей, а до соціологічних досліджень – більше 2000 осіб.

Про що стратегія?

Анатолій Бондаренко зазначив, що у стратегії міста є “чотири кити”:

1. Дніпро – бренд і стиль міста

Створення впізнавального бренду міста та унікальної атмосфери навколо теми води. Розвиток культури та туризму. Розвиток готелів, ресторанів, кафе тощо.

2. Економічне зростання 

Створення сприятливих умов для активізації підприємницької діяльності та поліпшення інвестиційного клімату. Диверсифікація економіки міста.

3. Гармонійний розвиток особистості протягом життя

Створення середовища для самореалізації і дозвілля, особистісний розвиток людини, розвиток системи освіти.

4. Комфортне, ефективне і розумне місто

Реалізація проєктів цифрової трансформації міста, забезпечення політики екологічної безпеки та збереження довкілля.

Варто зазначити, що Черкаси тривалий час були єдиним обласним центром, у якому не було власної стратегії.

Як відреагували депутати?

Депутат міськради від ВО “Черкащани” Нарек Казарян зазначив, що додатково слід розробити економічну стратегію розвитку міста, де зазначити вимірювані показники ефективності. Оскільки поданий проєкт – “більше про розваги”. Директорка департаменту економіки Ірина Удод, повідомила, що нині триває розроблення плану сталого розвитку, яка виконуватиме цю функцію.

– Наявність стратегії – це завжди добре. Але в цьому випадку є поданий документ, який дає відповіді на деякі питання, він зроблений методологічно правильний, але тут дуже багато води і дуже мало конкретики. Він схожий на реферат на вільну тему. Його можна брати за основу, але точно варто доопрацьовувати, – прокоментував представник партії “За майбутнє” Павло Карась.

Також він розкритикував ідею про те, кошти в майбутньому місту буде приносити туризм.

– На жаль, Бог не створив тут Червоного моря, – зазначив Карась.

Депутат із “Європейської солідарності” Сергій Кудактін зазначив, що слід розробити стратегією протидії міграції людей в інші міста та країни.

– Всі ми бачимо, як виїжджає молодь, – додав Кудактін.

Представниця “Активної громади” Анна Гліжинська зазначила, що Черкаси не будуть конкурувати з Єгиптом. Але можуть стати містом, де на воді відпочиватимуть кияни.

– Я сама живу в Києві. Повірте, кияни не відпочивають в Києві. Я дізналась про те, що в Черкасах можна класно відпочити на яхті, вже коли приїхала в Черкаси, це мені розповіли місцеві. Чому цієї реклами немає в метро, – зазначила Гліжинська.

Депутат із “Голосу” Віктор Євпак зазначив, що презентована стратегія хоч і не має конкретики, але показує червоні лінії.

– Я не вірив у туризм до останніх місяців. Аж поки не почали робити дорогу з Києва. Черкаси можуть бути містом вихідного дня для киян. Це вже давно зрозуміли в Умані, де створили для туристів хорошу інфраструктуру, – сказав депутат.

Як відбувалося голосування?

За проєкт рішення проголосували 36 депутатів. Фактично це депутати всіх фракцій. Голосування вони зустріли оплесками. Міський голова, який представляв проєкт, хоч і був у сесійній залі, проте участі у голосуванні не брав.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *