У черкаській бібліотеці можна ознайомитися зі старовинними рукописними книгами (ФОТО)

Фото Суспільного

У бібліотеці імені Тараса Шевченка в Черкасах презентували точні копії рукописних книг Київської Русі.

Про це пише “Суспільне“.

За словами завідувачки відділу мистецтв Наталії Ребякової, ці книги багаті не лише змістом, а й оздобленням. Зображення, шрифти та заголовні літери – усе як в оригіналі.

– Надто старовинні манускрипти зберігаються у великих бібліотеках, в архівах, в музеях. Але для досить широкого вжитку існує традиція факсимільних видань, – говорить Наталія Ребякова.

Фото Суспільного

Серед представлених у черкаській бібліотеці книг – видання “Ізборника Святослава”. Це рукопис 11 століття із зображенням родини Святослава, цитатами з церковних писань та повчань.

– Подібні збірники переписувалися або з грецьких, або з болгарських рукописів і містили енциклопедичний матеріал: відомості про біблійні події, життя святих, історію”, – розповіла завідувачка.

Зі слів Наталії Ребякової, оздоблення таких книг – клопітка робота. Оригінальним в “Ізборнику” є також зображення знаків зодіаку. За словами завідувачки, вони свідчать про те, що переписувач і оздоблювач цього рукопису були знайомі з цими знаннями.

Серед сучасних книг, що є у відділі, теж трапляються витвори мистецтва. Такою є книга українського художника і колекціонера Миколи Бабака та мистецтвознавця Олександра Найдана. За цю монографію десять років тому вони отримали Національну премію імені Тараса Шевченка.

Побачити книги охочі можуть у відділі мистецтв бібліотеки. Звичайне місце зберігання таких видань – книгосховище, виставляють їх лише час від часу.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *