У черкаській лікарні пацієнту пересадили кістковий мозок від донора

Фахівці відділу гематології та трансплантації кісткового мозку Черкаського клінічного онкоцентру провели трасплантацію кістковий мозок від донора зі США.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Черкаського клінічного онкологічного центру.

Богдан Нестерук захворів ще у 2009 році, коли йому було 11 років. В Україні йому діагностували мієлодиспластичний синдром і порекомендували їхати на лікування закордон. Основним проявом цієї хвороби є нездатність кісткового мозку виробляти клітини крові: еритроцити, тромбоцити, лейкоцити.

− Спочатку ми поїхали лікуватися в Білорусь, там поставили діагноз апластична анемія, зробили імуносупресію. Ми пробули там два роки, коли Богданові стало краще, повернулися додому, − розповідає мама Богдана.

У 2018 році хвороба повернулася.

− Ми в пошуках донора кісткового мозку спочатку поїхали в Білорусь, потім – у Німеччину. Але ніде донора не знайшли. Знову зробили імуносупресію, сину стало краще, ми повернулися додому. Улітку 2023 року знову стається рецидив і ми розуміли, що в такій ситуації допоможе лише трансплантація кісткового мозку. Планували виїхати в Канаду, але, поспілкувавшись із лікарями, вирішили лишитися у Черкасах, − каже Юлія Нестерук.

Донора кісткового мозку вдалося знайти лише зараз. Ним стала 41-річна жінка зі США. Дізнатися, хто ж саме став донором, можна лише через два роки після трансплантації за спільної згоди донора та пацієнта.

Завідувач блоку трансплантації відділу гематології та трансплантації кісткового мозку Богдан Скульський розповідає, що найбільшою проблемою було те, що тривалий час для Богдана в світових реєстрах були відсутні сумісні донори.

Донорський матеріал доставили у Черкаси досить швидко й оперативно завдяки Українському реєстру донорів кісткового мозку.

Нині 26-річний пацієнт йде на покращення, говорить, що фізичний стан ще не надто хороший, але морально він налаштований на повне одужання.

Зазначимо, це не перша трансплантація від закордонних донорів у Черкаському онкоцентрі.

Читайте також: Болить спина, кінцівки не згинаються, забиті коліна: черкаський медик пояснив, чому реабілітологи потрібні на передовій.

Втомився читати лише сумні новини? Підписуйся на інстаграм “18000” – місце, де ділимося надихаючими історіями черкащан та рекомендаціями від нашої команди.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *