У черкаській прокуратурі розповіли, як протидіяли злочинності протягом року

У Черкаській обласній прокуратурі прозвітували про боротьбу з незаконним використанням бюджетних коштів, зокрема, виділених на будівництво, ремонт і утримання автомобільних доріг, а також на запобігання виникненню і поширенню COVID-19. 

  • Протягом року правоохоронні органи опрацьовували питання протидії правопорушенням у бюджетній сфері. Тож до ЄРДР внесено відомості про вчинення 169 кримінальних правопорушень у бюджетній сфері, в яких наразі встановлено збитків на суму близько 36 млн грн.

У цих провадженнях повідомлено про підозру 130 особам та накладено арешт на належне їм майно вартістю понад 23 млн грн, що втричі більше у порівнянні з 2019 роком.

На стадії досудового розслідування відшкодовано збитків у розмірі понад 3 млн грн та заявлено позовів на суму близько 30 млн грн, яка також більша в понад чотири рази, ніж минулого року.

За результатами розслідування до суду направлено 100 обвинувальних актів, зокрема, 3 обвинувальних акти про кримінальні правопорушення, вчиненні 14 особами у складі злочинних угрупувань.

  • Увага приділялася додержанню законності при використанні бюджетних коштів, виділених на будівництво, реконструкцію та ремонт доріг.

Загалом до суду направлено 15 обвинувальних актів про кримінальні правопорушення пов’язані з незаконним використанням коштів, виділених на утримання доріг.

За фактами, опублікованими в ЗМІ, про неякісно покладений 2019 році в Звенигородському районі асфальт, крізь який проросла трава, зареєстровано кримінальне провадження. Правоохоронці зібрали докази про завищення керівником приватного підприємства обсягу виконаних під час ремонту автомобільної дороги робіт та незаконного отримано бюджетні кошти в сумі понад 1 млн грн. У ході розслідування збитки до бюджету відшкодовано в повному обсязі.

Також у лютому скеровано до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні керівника комунального підприємства, депутата міської ради та двох директорів приватних підприємств, які завищили площу нанесення дорожньої розмітки на дорогах у Черкасах. Таким чином спричинили збитків на суму близько 800 тис. грн. Задля відшкодування збитків на майно підозрюваних вартістю 900 тис. грн накладено арешт.

Окрім цього, в грудні повідомлено про підозру директору товариства з обмеженою відповідальністю за фактами службового підроблення та заволодіння коштами місцевого бюджету, виділених на реконструкцію вулиці Чорновола в місті Черкаси. У такий спосіб підозрюваний незаконно заволодів коштами місцевого бюджету в сумі понад 6 млн грн.

Водночас у провадженні слідчих підрозділів області у перебуває 35 кримінальних поводжень за вказаними фактами. При цьому 13 із цих проваджень розпочато у 2019 році, а 2 – ще в 2017 році.

  • Протягом одинадцяти місяців тривала робота за фактами незаконного заволодіння та розтрати коштів виділених на будівництво або ремонт об’єктів соціальної сфери.

До суду скеровано 10 обвинувальних актів із встановленими збитками близько 3 млн грн.

У травні скеровано до суду обвинувальний акт за обвинуваченням директора товариства в заволодінні бюджетними коштами, пов’язаних з реконструкцією каналізаційних очисних споруд, однак ці роботи фактично виконанні не були. Спричинені збитки становлять майже 2 млн грн.

Також у листопаді закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні колишнього директора комунального підприємства за фактом розтрати бюджетних коштів. Чоловік поставив у школу в с. Вороне Жашківського району котли для обігріву, непридатні для експлуатації, чим спричинив збитки в розмірі 160 тис. грн.

Окрім цього, Уманським відділом поліції у вересні скеровано обвинувальний акт стосовно керівника приватного підприємства, який заволодів бюджетними коштами, шляхом завищення вартості робіт на 90 тис. грн під час ремонту даху сільського будинку культури.

  • Активно здійснювалася робота з викриття незаконних схем закупівлі за бюджетні кошти товарів, робіт та послуг.

Так викрито протиправну діяльність 4 членів організованої групи, які поставили до комунального закладу «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» попередньо використанні ліжка за ціною нових й таким чином незаконно заволоділи бюджетними коштами на загальну суму у сумі понад 7 млн грн. Для забезпечення відшкодування збитків на майно вказаних осіб вартістю 4 млн 300 тис. грн накладено арешт.

Ще одне правопорушення викрили здійснене під час закупівлі обладнання для лікарні (ангіографічної рентгенівської установки) за ціною завищено на 3 млн грн. Обладнання придбано за більш, ніж 14 млн грн, проте згідно з висновком експерта його можна було придбати за 11 млн грн.

Окрім цього, в грудні скеровано до суду обвинувальний акт стосовно директора одного з департаментів міської ради, який без жодних заявок дошкільних закладів міста в 2019 році уклав договори з приватним підприємцем про закупівлю товарно-матеріальних цінностей (ваги, каструлі, секундоміри, батути, каркасні басейни). Крім цього, відповідно до висновку експерта зазначені товари придбано за завищеними цінами на суму 730 тис. грн.

У ході розслідування з’ясували, що заступник директора департаменту міської ради намагався придбати за бюджетні кошти картоплю для дошкільних навчальних закладів за завищеною на 55 тис. грн ціною.

Органами поліції закінчено 34 кримінальні провадження – за фактами шахрайств, пов’язаних з незаконним отриманням громадянами соціальних виплат, у яких суми спричинених збитків не є значними. Загальна сума спричинених збитків у вказаних провадженнях становить близько 800 тис. грн.

Окрім цього, було виявлено 5 випадків незаконного отримання пенсій у зв’язку з інвалідністю на підставі підроблених медичних документів на суму в близько пів мільйона гривень.

  • Опрацювали питання розкрадання бюджетних коштів шляхом безпідставного нарахуванням премій та надбавок.

Зокрема, в травні викрито директора комунального підприємства Уманської міської ради, в безпідставному нарахуванні собі та іншим працівникам премій. Керівник протягом 2014-2017 років нараховував собі 50% надбавки за інтенсивність праці та особливий характер роботи.

Окрім цього, окремим працівникам КП «Уманьводоканал», погоджував нарахування заробітної плати за завищеними посадовими окладами. Указані дії спричинили збитки сумі понад 100 тис. грн.

  • Вживалися також заходи щодо виявлення кримінальних правопорушень пов’язаних із використанням бюджетних коштів, виділених на запобіганням виникненню та поширенню коронавірусної хвороби.

Цього року зареєстровано 3 кримінальні провадження, які стосуються неправомірних дій службових осіб медичних закладів під час закупівлі обладнання та засобів захисту для запобігання поширенню COVID-19.

Купували за завищеними цінами захисні щитки, дезінфікуючі засоби, респіратори, костюми біологічного захисту, халати, медичні маски, медичні шапочки, бахіли на загальну суму майже 2,5 млн грн цінами.

Також медичним закладом без тендерних процедур було придбано 8 тис. респіраторів, 400 шт. костюмів біологічного захисту, 7,5 тис. захисних костюмів, 12 тис. шт. ізоляційних халатів тощо на загальну суму майже 8 млн грн. Водночас згідно висновку експерта вказані товари коштують 5,5 млн грн.

  • Органами прокуратури також активно здійснювалася робота представницького характеру.

Упродовж поточного року до суду скеровано 69 позовних заяв із майновими вимогами на суму майже 27 млн грн. Судами на цей час задоволено позовів на суму близько 3 млн грн. Забезпечено виконання судових рішень на 300 тис. грн.

З метою усунення порушень при освоєнні бюджетних коштів, виділених для будівництва та ремонт доріг, до суду скеровано 7 позовних заяв на загальну суму майже 143 млн грн.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *