У Черкаському диспансері розповіли про першу трансплантацію кісткового мозку підлітку

Фото: Суспільне

Сімнадцятирічному пацієнту вперше в Черкасах зробили трансплантацію кісткового мозку. Його стан уже покращився.

Про це розповідає “Суспільне”.

У сімнадцятирічного хлопця з Умані було злоякісне захворювання лімфатичної системи. Врятувати його життя могла трансплантація кісткового мозку. До участі в пересадці залучили фахівців гематологічного центру.

Нині хлопець відвідує спортивну залу дитячого відділення обласного онкодиспансеру. Його стан покращився настільки, що він може бігати на біговій доріжці.

Аутологічні трансплантації кісткового мозку – це коли пацієнт, який має злоякісне захворювання крові, стає сам для себе донором.

– Страшно було. Але були старші товариші, які нас підтримали і керували цим процесом, – розповіла завідувачка центру дитячої онкології Оксана Глухарева.

Дорослим у центрі гематології пересадки почали проводити два роки тому.

– Ми загалом виконали 42 таких процедури і от зараз, коли ми з вами перебуваємо тут, ще одна пацієнтка, яка готується до цієї операції, – розповіла завідувачка Олена Лук’янець.

Фото: Суспільне

Вона зауважила, що трансплантація кісткового мозку – єдиний шанс на одужання для таких пацієнтів.

– Спочатку надходить кров. І цю кров машинка обробляє і виділяє самі ті клітини, які будуть прабатьками наступного кісткового мозку, – пояснила завідувачка Олена Лук’янець.

Потім пацієнту дають високодозову хіміотерапію. Вона має вбити агресивні ракові клітини та водночас гине й кістковий мозок.

– Може повністю буде пригнічений кістковий мозок. І людина вже не зможе відновити клітини крові самостійно, – продовжила Олена Лук’янець.

Щоб цього не сталося через добу після хіміотерапії до організму пацієнта повертають відібрані раніше клітини.

– Після того людина ще декілька днів перебуває у нас. Ми бачимо, що показники крові вирівнялися і можемо її відпускати, – додала лікарка.

За словами завідувачки центру, така трансплантація для пацієнтів онкодиспансеру повністю безкоштовна. У планах закладу – опанувати ще один вид трансплантації. Тоді кістковий мозок можна буде пересадити хворому на рак крові пацієнту від донора.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *