У черкаському онкодиспансері провели 100 трансплантацію

Пацієнт у черкаському онкодиспансері

Фото: Черкаська ОДА

У Черкаському обласному онкологічному диспансері провели трансплантацію під №100. Пацієнткою стала 37-річна полтавчанка. 

Про це повідомили в пресслужбі Черкаської ОДА.

Майже два роки жінка хворіє на лімфому Ходжкіна. Після рецидиву захворювання звернулася до черкаських медиків. Їй виконали забір клітин, призначили високодозову хіміотерапію і провели аутотрансплантацію. Тепер її власні клітини, заселені у “стерильний” кістковий мозок, допомагають організму відновитися до повноцінного життя.

Нагадаємо, першу трансплантацію кісткового мозку у Черкаському онкодиспансері провели у листопаді 2019 року. Черкаси стали третім містом після Києва та Львова, де освоїли таку медичну технологію.

Коли медики виконали 50 аутотрансплантацій, взялися за алогенні пересадки, тобто від неродинного донора. У липні 2021 року черкаська трансплант-команда провела першу в Україні пересадку дорослому пацієнту від неродинного донора.

Лікарі черкаського онкодиспансеру

Фото: Черкаська ОДА

Ще через півроку черкаські медики також першими провели успішну алогенну трансплантацію кісткового мозку з використанням методу тотального опромінення.

Зі ста трансплантацій у Черкаському обласному онкодиспансері – 91 аутопересадка і дев’ять алогенних.

Додамо, в Україні трансплантацію кісткового мозку проводять дев’ять медичних закладів. У 2022 році виконано 138 трансплантацій, з них найскладніших, від неродинного донора – 21. Для порівняння – за 2021 рік було зроблено 15 неродинних ТКМ.

Нагадаємо, в Черкасах може з’явитися вулиця Олега Гайди: містяни підтримали петицію.

Підписуйтеся на новини “18000” у вайбері. Нас уже більше 5000!

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *