У чому різниця між кріопротоколом і ЕКЗ?

0zpT0r0bq8ykklLF3QKF7yoh27WgvZBBzdy42NFybyk_Z28Ts8IvpGqauujkCuQ-RQsLG9HxRrqsIWCX41WexJfEQgzKy0xZKua68FzvYV0jFsI9Zd5ytZXpZMvMQ4GaGh7nrP1xЗ часу відкриття ЕКЗ відбувся значний прорив у сфері допоміжних репродуктивних технологій. Одним з найуспішніших і найбільш прогресивних різновидів протоколу ЕКЗ є метод кріоконсервації ембріонів з подальшим перенесенням в порожнину матки. Чим відрізняється штучне запліднення в обох випадках і якій методиці варто віддати перевагу?

У чому полягає суть методів

Повний протокол екстракорпорального запліднення в єдиному циклі складається з наступних етапів:

  • стимуляція суперовуляції гормональними препаратами;
  • пункція фолікулів (здійснюється під наркозом);
  • лабораторне запліднення ооцитів;
  • культивування і відбір ембріонів;
  • перенесення зародків в матку.

Кріопротокол, як попереднє заморожування і зберігання ембріонів, є успішною альтернативою переносу в єдиному циклі. Кріо перенос проводять в природному, стимульованому циклі, або на гормонозамісній терапії. Сьогодні кріопротокол успішно застосовується передовими репродуктивними клініками, зокрема, Клінікою професора Феськова О.М. — https://feskov.ua/services/eko/krio-protokol-krio-perenos.

Як заморожують ембріони

NzDfUyACsGMvPi_Ri_fIynlwL7GF9Z8sa0rBr8TQGFo6B29rMzPl3hPU5x8daVYuRKtwW_88cfweBeO8VKA2e4wGo8lKwleb-TeLHCM99L-xBls-XQEKdPaCbb6stdyEEhQwfZys

Для заморожування використовується метод миттєвої заморозки, або вітрифікації. Ембріони поміщаються в рідкий азот з температурою -196 С. Замороження відбувається дуже швидко, що запобігає утворенню кристалів льоду. Такий спосіб кріоконсервації не пошкоджує ембріони і зберігає їх життєздатність протягом необмеженого часу. Ультра низькі температури дозволяють повністю зупинити всі біохімічні процеси всередині ембріона і зберегти його в тому стані, в якому він був заморожений. Наприклад, в США, у 2017 році, із замороженого 25 років тому донорського ембріона народилася здорова дівчинка — і це не єдиний випадок у світовій практиці.

У яких випадках виникає необхідність заморозки

  • в разі невдалого циклу, ембріони, що залишились — для використання в наступних спробах ЕКЗ;
  • при загрозі виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників;
  • якщо в програмі ЕКЗ жінка захворіла на грип або аденовірусну інфекцію;
  • при критично тонкому ендометрію зі зниженою імовірністю прикріплення ембріона;
  • при плануванні використання ембріонів, отриманих з донорської яйцеклітини;
  • в разі наявності онкозахворювання і призначення хіміотерапії.

Істотні переваги кріоциклу

Переваги кріопротоколу очевидні:

  • він набагато доступніше за ціною, ніж звичайне ЕКО;
  • кріоперенос в природньому циклі дозволяє значно знизити рівень гормонального навантаження на організм жінки;
  • в процесі кріоконсервації підвищується життєздатність ембріонів;
  • ЕКЗ з використанням кріопротоколу не впливає на розвиток і здоров’я майбутньої дитини.

Під час імплантації ембріона, не останню роль для настання вагітності, грає стан ендометрія. У разі впровадження кріопротоколу в природньому циклі, імплантація проходить більш фізіологічно, так як відсутні стимуляція овуляції і пункція яйцеклітин.

Кріопереноси — обнадійлива статистика

k1_qbEzaA86Mp_DApWZyP9BlTOqiTV3lVpb0GBo2thaWovvZKcJ7PV_UfCW3oA5sq3uezzNjXTM_4UB6jd88kxkNlL_kG8ZRg0Ms1Nlez3NqhTrUxRwPB8HG-Klo626WUIZQknng

Згідно даних міжнародного дослідження 2018 року, опублікованого в Оксфордському журналі «Human Reproduction» за підсумками спостерігання 21 тисячі жінок протягом року, кожна друга народила дитину після використання стратегії заморожених ембріонів. У той же час, кількість успішних пологів у жінок, що пройшли повну процедуру ЕКЗ з живими ембріонами, склало близько 30 випадків зі 100.

Що стосується вартості процедури, то невеликі додаткові витрати на заморозку ембріонів, можуть обернутися істотною економією за рахунок зниження числа необхідних для досягнення вагітності циклів ЕКЗ.

*Реклама

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *