У громадах Черкащини створюють добровольчі формування. Небайдужих запрошують долучитися

Фото Ігоря Єфімова

Для виконання завдань територіальної оборони у своїх межах територіальні громади ініціюють утворення добровольчих формувань.

Про це 18000 повідомили у 118 бригаді територіальної оборони.

Процес створення ДФТГ починається з проведення зборів ініціативної групи жителів територіальної громади у присутності командира військової частини Сил територіальної оборони ЗСУ та уповноважених представників органу місцевого самоврядування відповідної територіальної громади.

За результатами зборів складають протокол зборів ініціативної групи про утворення ДФТГ.

До складу добровольчих формувань територіальних громад зараховують громадяни України віком від 18 років, які проживають на території громади, де діє добровольче формування, пройшли медичний, професійний та психологічний відбір і підписали контракт добровольця територіальної оборони з командиром формування.

У ряди добровольчого формування не зараховують особу, яка була раніше засуджена до позбавлення волі за скоєння тяжкого або особливо тяжкого злочину, крім реабілітованої, або має дві і більше судимостей за скоєння умисних злочинів. Особа не може бути членом добровольчого формування у період проходження військової служби або служби у військовому резерві ЗСУ чи інших військових формуваннях, служби в правоохоронних органах.

Членство у формуванні не звільняє від обов’язку проходження строкової служби, мобілізації, військової служби за призовом осіб офіцерського складу та військової служби за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період.

По структурі добровольче формування складається з стрілецького рою (найнижча ланка) – стрілецька чота – командування – сотня.

Діяльність добровольчого формування проводиться під безпосереднім керівництвом і контролем командира військової частини Сил територіальної оборони.

Для виконання завдань тероборони добровольці можуть отримувати штатну зброю у місцевих військових частинах тероборони, крім того, вони мають право використовувати особисту мисливську зброю та набоїв до неї.

Члени добровольчого формування територіальної оборони під час виконання вищевказаних завдань, а також під час участі у заходах підготовки добровольчих формувань, користується усіма правами та гарантіями соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей, відповідно до пункту 4 частини першої статті 3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

За більш детальною інформацією щодо вступу у члени добровільного формування в населених пунктах звертатись за консультацією до старостів старостинських округів, міських/сільських та селищних рад.

Також за більш детальною інформацією звертатися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, РДА, ОДА, керівних органів ОТГ та військових частин територіальної оборони.

Підписуйтеся на новини “18000” у вайбері. Нас уже більше 4000!

Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *