У Каневі завели “книгу протесту” проти будівництва під Тарасовою горою

У канівському музеї Шевченка шукають підтримки у питанні з можливою появою піщаного кар’єру неподалік підніжжя Чернечої гори.

Про це 18000 розповіла в.о. генерального директора Шевченківського заповідника Валентина Коваленко.

Як пояснила вона, в музеї дістали з архіву “книгу народного протесту”. Свою позицію щодо долі місцевих заповідних земель там можуть лишити всі охочі.

– Це книга народного протесту. Вона заведена давно, ми фіксуємо там підтримку у боротьбі за Тарасів обрій. Від нього відбивали, як набіги кочівників, промислові зазіхання. Це і московське “Закордоненерго” у 1988 році, алюмінієвий завод – 2000 рік, “Нібулон” – 2010 рік, звіроферми МХП – 2013 рік, далі – сонячні електростанції і бажання приватизувати ці ліси під приватну житлову забудову. Сьогодні ж нова біда нависає, – розказує Коваленко.

Частину лівого берегу Ліплявська ОТГ хоче віддати під створення піщаного кар’єру.

– Ясно, що вони (ОТГ – ред.) хочуть заробляти гроші і утримувати садочки та школи. Але на чому заробляти? На нашій неповторній природі, де зупинився Шевченко, сконцентрувавши свій духовний зір на цьому місці? Також у планах тут – асфальтний завод. Уявіть оці красоти і будуть труби диміти чорним димом, – каже Коваленко.

Нагадаємо, неподалік Чернечої гори, на лівому березі, може з’явитися піщаний кар’єр. Цю землю передала в оренду на 22 роки Ліплявська ОТГ.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *