На Черкащині облік чисельності диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин тривав упродовж січня-лютого.
Про це інформують у пресслужбі Черкаського обласного управління
лісового та мисливського господарства.
Такий щорічний облік здійснюється з метою об’єктивного контролю за використанням і відтворенням мисливських тварин на території області.
За словами завідувача сектору мисливського господарства обласного управління Володимира Рибалки, кількість диких мисливських тварин в лісах Черкащини перебуває в межах оптимальної чисельності, а по окремих мисливських угіддях і перевищує оптимальний рівень.
Протягом останнього десятиріччя на Черкащині фіксується позитивна динаміка щодо збільшення чисельності диких тварин в мисливських угіддях. Наприклад, якщо у 2007 році кількість копитних диких тварин становила 7,6 тис., то у 2021 році – 11,3 тис. У 2007 кількість диких хутрових тварин складала 37 тис, то нині – 53,5 тис.
– Позитивно, що почала збільшуватися популяція дикого кабана. Бо протягом останніх років у зв’язку з африканською чумою свиней ми фіксували статистику у бік зменшення. Цьогоріч зафіксували ще й 89 ланей, яких віднедавна почали розводити у мисливських господарствах, – зазначив Володимир Рибалка.
Додамо, в Черкаській області функціонує 55 мисливських господарства, з них чотири підпорядковані державним лісовим господарствам.