Місцева влада не може впливати на стан укриттів, оскільки більшість із них перебувають у приватній власності. Про це заявив, реагуючи на критику в соцмережах, заступник міського голови Павло Валенчук.
– У деяких випадках ситуація дуже тяжка, тому що власник перебуває у стані ліквідації і взагалі дуже важко знайти не просто відповідальну людину, а хоча б сторожа, який може відкрити доступ до приміщення, – заявив посадовець. – Коли стоїть питання, чим тут може допомогти місто, потрібно розуміти, що немає механізмів фінансування приватної власності з міського бюджету. За це передбачена кримінальна відповідальність.
Він також зазначив, що всі ремонти, які були проведені у приватних укриттях, було зроблено коштом волонтерів або відповідального бізнесу.
За словами Валенчука, інформація про укриття була розміщена на сайті мерії. Проте у березні міська рада отримала наказ від обласної військової адміністрації, згідно з яким її було видалено.
– Було знайдено компроміс – відправляти людей до оперативного чергового на гарячу лінію “1505”, щоб люди могли там отримати інформацію про ті укриття, які розташовані біля них. Я розумію, що цей варіант неідеальний, – сказав заступник мера.
Чиновник додав, що найближчим часом інформацію про частину укриттів усе ж знову може бути повернуто у публічний простір, аби людей краще було проінформовано.
Варто зазначити, що вчора журналісти “18000” звернулися в оперативну службу, як раніше в коментарях радив містянам Павло Валенчук. Проте там замість адреси найближчого укриття їм було повідомлено, що в їхньому районі укриттів немає. Також за телефоном порадили журналістам прямувати в центр, де нібито розташоване найближче укриття.
Переглянути цей допис в Instagram
Підписуйтеся на телеграм-канал “Шо там у Черкасах?”. Лише перевірені новини
Нічого не міняється, як була в Черкасах непереможна бюрократія, так і залишається. Мітлою би їх усіх, але немає смілого двірника з мітлою. Бо вони згуртовані, черкаські бюрократи . числом більше тисячі.