У середньому 80 % українців ідентифікують себе як громадян України (опитування)

Українці з прапорами

Більшість українців ідентифікують себе як громадян України. Фото: PEXELS

Після 2022 року у середньому 80 % опитаних українців ідентифікують себе як громадяни України. На початку 2000-х років таких було лише 40 %. 

Такі результати опитування, проведеного Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

У всіх регіонах абсолютна більшість ідентифікує себе насамперед як громадяни України. У 2022-2024 роках у середньому 80 % жителів західних областей, 82 % – центру, 80 % – півдня і 77 % – сходу вважають себе громадянами України.

Опитування: ким себе насамперед почуваєте

Також за час повномасштабного вторгнення у середньому 81 % українськомовних і 75 % російськомовних респондентів ідентифікували себе як громадяни України.

Опитування показало, що крім високої громадянської ідентифікації, є чітке усвідомлення росії як ворога: 96 % у західних регіонах, 93 % – у центрі, 90 % – на півдні, 88 % – на Сході.

96 % українськомовних українців і 80 % російськомовних українців погано ставляться до росії.

Додамо, всеукраїнське опитування проведено Фондом “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 29 листопада до 14 грудня 2024 року.

Методом face-to-face було опитано 1518 респондентів від 18 років, які проживають у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві. У Запорізькій, Донецькій, Харківській, Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не тривають бойові дії.

Опитування проводили за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі, коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами.  

Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6 %. Водночас додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Також читайте. Зросла кількість громадян, для яких рідною мовою є українська.

Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *