У шелтері на Черкащині приймають переселенців (ФОТО, ВІДЕО)

Шелтер на Золотоніщині

Фото: Суспільне

У Мехедівці на Золотоніщині відкрили будинок-прихисток для українців, які покинули свої домівки через повномасштабну війну.

Про це розповідає Суспільне.

Зі слів сільської голови Галини Галушко, шелтер розрахований для проживання 40 людей. Нині у ньому розмістили п’ять переселенців із Авдіївки та Лисичанська.

Одна з тих, хто знайшов прихисток у шелтері — Юлія Дідік. Вона разом із дев’ятирічним сином Юрієм, донькою та чоловіком приїхали з Авдіївки. Свій дім залишили 27 лютого, та спочатку перебралася на дачу.

– Потім з тих дач ми переїхали в Очеретяне, це 20 кілометрів від Авдіївки. Потім і по Очеретяному почали вже сильно гатити, ми там сиділи у підвалі з дітьми. У мене син почав уві сні прямо стогнати, йому страшно було. Тоді я подумала, кому я краще роблю, що тут сиджу, – розповіла пані Юлія.

Переселенець у шелтері на Золотоніщині

Фото: Суспільне

Далі шукали прихистку в Червонограді, але бракувало грошей на квартиру. Коли дізналися про безоплатне житло на Черкащині – вирішили переїхати. Тут вже діти ходять у школу, чоловік знайшов роботу.

Як розповіла сільська голова Мехедівки Галина Галушко, приміщення закритої школи, майстерню та їдальню, що на її території, до повномасштабного вторгнення планували переоблаштувати під кооператив. Також хотіли налагодити виробництво з перероблення овочів і фруктів.

– Тоді ми зрозуміли, що зараз можемо свої ідеї трохи відкласти, але трішечки трансформатуватися. Коли почали масово приїжджати переселенці, ми зрозуміли, що на території нашої громади немає де їх розмістити, тому почали розглядати помешкання – це колишні школи, – пояснила Галина Галушко.

Кімнати шелтеру на Черкащині

Фото: Суспільне

Кімнати приміщення облаштували: завезли ліжка, встановили побутову техніку. Також подумали про зайнятість майбутніх односельців. У майбутньому планують варити тушонку та передавати воїнам.

Втім нині заклад не готовий до опалювального сезону.

– Опалення тут було газове – два котли. Зараз постає питання чи зможемо його запустити, скоріш, що ні. Тому ми швиденько хочемо облаштувати тут твердопаливне опалення, – розповіла сільська голова Мехедівки.

З її слів, твердопаливний котел встановлюватимуть коштом місцевого бюджету. Облаштуванням меблями та технікою займаються доброчинники.

— Донорами є організація “Разом for Ukraine”, основні його донатори — діаспора, вони виконують проєкт “Shelter for Ukraine”. Нині таких шелтерів декілька. Це перший в Черкаській області планують облаштувати ще, — розповіла волонтерка Марина Гур’янова.

За словами волонтерки, наступний шелтер заплановано відкрити у закритій школі села Гусакове на Звенигородщині.

Також читайте: Черкаси передали гуманітарну допомогу Миколаєву.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *