Для учнів 10 класу Червонослобідської школи №2 адміністрація закладу ввела додаткові уроки математики. Все для того, аби краще підготувати дітей до складання ЗНО із цього предмету у 2021 році.
Про це розповідають у сюжеті “Суспільного“.
За словами вчителя Віталія Копила, на уроці діти спочатку повторюють попередній матеріал для підсумкової контрольної роботи. Потім учні готуються до ЗНО за допомогою мобільного додатку. За словами педагога, для успішного складання предмету варто запровадити деякі зміни.
– Потрібно змінити кількість годин насамперед у старшій школі. Друге, потрібно трошки облегшити програму і підвести її до задач компетентнісного характеру, тобто для задач практичного змісту, тому що підручники задач зараз теоретичного змісту. І, звичайно, дітей потрібно готувати до ЗНО, щоб вони його складали в обов’язковому порядку, починаючи із 5 класу, – каже Віталій Копил.
Вчитель десять років перевіряє роботи ЗНО з математики і радить, на які теми варто звернути увагу учням під час підготовки.
– Дуже багато задач на відсотки задач на ЗНО. Потім таким змістовними лініями ЗНО є числа і дії з ними. Діти зараз погано рахують, особливо числа дробові, не додають, не віднімають, не множать. Рівняння, нерівності. Геометричні задачі: розв’язування трикутників, знаходження площ, – розповідає учитель.
За словами директорки освітнього закладу Тетяни Завалко, Міністерство освіти раніше інформувало школи про ймовірне обов’язкове складання ЗНО з математики. Тому у цій сільській школі ввели факультативне вивчення математики у 8 та 10 класі.
– З цього навчального року, а також і в минулому навчальному році, було виділено додаткові години з варіативної складової. Зокрема, дві години зараз 10 клас, той, що в наступному році уже підпадає під обов’язкову здачу ЗНО, має додаткові дві години на математику, де вчитель по програмі підготовки до ЗНО, займається із десятикласниками, каже Тетяна Завалко.
Начальник управління освіти облдержадміністрації Валерій Данилевський говорить, що ЗНО із математики у 2021 році матиме два рівні – для профільних та звичайних класів.
– Вчителі з математики пройдуть відповідну підготовку підвищення кваліфікації, щоб вони могли нормально фахово підготувати цих дітей. І другий комплекс заходів, оскільки буде збільшено години, то очевидно, навантаження на математику і її сприйняття буде збільшено, – додає Валерій Данилевський.