У Скічка відмінили дорожні торги з економію понад 10 млн, зіславшись на власну помилку

Фото: cherkassyrda.gov.ua

8 квітня державне підприємство “Служба місцевих доріг у Черкаській області” відмінило закупівлю послуг з експлуатаційного утримання доріг у Звенигородському районі. 

Інформація про це міститься у системі “Прозорро”. 

Причиною відміни стало порушення, яке неможливо усунути. В день відміни закупівлі відбувся аукціон, в результаті якого найнижчу ціну – 44,9 млн гривень запропонувало підприємство “Татоян”, зареєстроване у Київській області. Очікувана вартість закупівлі понад 55 млн гривень. 

Клерки замовника відмінили торги через те, що на тендерну пропозицію приватного підприємства “Татоян” наклали неналежний електронний цифровий підпис. Відповідно до тендерної документації учасник мав накласти кваліфікований електронний підпис (КЕП), проте наклав удосконалений електронний підпис (УЕП). Відповідну неточність замовники не помітили під час розгляду пропозиції підприємства та допустили їх до аукціону. 

Додамо, в серпні минулого року посадові особи ПП “Татоян” стали фігурантами кримінального розслідування через дефекти, допущені під час ремонту однієї з доріг області. Тоді на місці ремонтних робіт проросла трава, цією справою зацікавились у Службі безпеки України.

На момент подання документів учасники мали право використовувати у своїй діяльності на рівні з КЕП також і УЕП, втім замовник у тендерній документації зазначив, що тендерна пропозиція має бути підписана виключно КЕП.

Окрім підприємства “Татоян”, на майже 20% свою пропозицію на аукціоні зменшило також товариство “Главшляхбуд”. 

Зазначимо, що закупівля послуг з експлуатаційного утримання доріг Звенигородського району остання із чотирьох подібних закупівель САД у Черкаській області.

Раніше “18000” писав, що на одному з аукціонів, а саме з обслуговування доріг в Черкаському районі, товариство “ДС Пром груп”, якого не допускали до торгів, зменшило вартість пропозиції на 10% від очікуваної. У той же час дві інші закупівлі – для Уманського та Золотоніського району, пройшли за участі двох учасників і без суттєвої економії. Зокрема, підприємство “Главшляхбуд”, окрім участі в аукціоні на утримання доріг Звенигородщини, де знизило ціну майже на 20%, брало участь у аукціоні на утримання доріг Уманського району, втім там вартість пропозиції не зменшували. Перелік послуг у різних районах, відповідно до тендерної документації є фактично ідентичним, відмінним є їх обсяг. 

Чиновники державного підприємства у відповідь на інформаційний запит “18000” відмовились надавати інформацію про вартість матеріальних ресурсів, що використовуються під час здійснення експлуатаційного утримання доріг області.

Хочеш читати ще більше важливих матеріалів?
Підтримай незалежний журналістський проект «18000»

DONATE

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *