У Холодному Яру відбувся Зимовий похід імені Юрія Горліс-Горського

Фото: управління в справах сім’ї, молоді та спорту

На Черкащині 9-11 грудня відбувся Зимовий похід імені Горліс-Горського.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА.

Під час заходу 90 учасників пройшли стежками Холодного Яру, зійшли на Семидубову гору, провели Андріївські вечорниці, відвідали Мотронинський монастир і пам’ятник 93 бригаді “Холодний Яр”, сходили до Дуба Максима Залізняка, побували на могилі Василя Чучупаки та відвідали місця його останнього бою, а також познайомилися з постаттю Юрія Горліс-Горського.

Крім того, дізналися більше про історію Холодного Яру, про визвольні змагання на його теренах і про головних особистостей під час тих подій.

Зимовий похід імені Горліс-Горського.

Фото: управління в справах сім’ї, молоді та спорту

Як пише “Суспільне”, такий захід відбувся втретє. До нього долучилися учасники з різних міст країни, не лише місцеві жителі.

Комендант заходу Нікіта Чевіров (Лінгвіст) пояснив, чому похід назвали саме іменем Юрія Горліс-Горського — письменника і учасника холодноярського повстання.

– Ця людина має біографію, що надихає. Плюс до цього, він написав культовий роман “Холодний Яр”, завдяки якому ми взагалі знаємо про ці події. Історія потрапляння Юрія Горліс-Горського в Холодний Яр доволі специфічна, оскільки він на той час служив у Богданівському кінному полку імені Чорних Запоржців, він був там хорунжим, офіцером, йому було тільки 20 років.

Він приїхав у Холодний Яр хворим. Боявся, що підхопив тиф, проте його лихоманило. Юрія Горліс-Горського виходили черниці у Мотронинському монастирі. Так він тут і залишився, і продовжив свою діяльність у статусі повстанця. Дійсно, він йшов у Першому зимовому поході УНР, але ордена за нього не отримав, оскільки він закінчився без нього, і в той час він вже перебував у лавах холодноярців”, – розповів комендант заходу.

Додамо, організовує подію громадська організації “Поклик Яру”.

Більше фото- та відеоконтенту – у нашому інстаграмі

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *