На Черкащині 9-11 грудня відбувся Зимовий похід імені Горліс-Горського.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА.
Під час заходу 90 учасників пройшли стежками Холодного Яру, зійшли на Семидубову гору, провели Андріївські вечорниці, відвідали Мотронинський монастир і пам’ятник 93 бригаді “Холодний Яр”, сходили до Дуба Максима Залізняка, побували на могилі Василя Чучупаки та відвідали місця його останнього бою, а також познайомилися з постаттю Юрія Горліс-Горського.
Крім того, дізналися більше про історію Холодного Яру, про визвольні змагання на його теренах і про головних особистостей під час тих подій.
Як пише “Суспільне”, такий захід відбувся втретє. До нього долучилися учасники з різних міст країни, не лише місцеві жителі.
Комендант заходу Нікіта Чевіров (Лінгвіст) пояснив, чому похід назвали саме іменем Юрія Горліс-Горського — письменника і учасника холодноярського повстання.
– Ця людина має біографію, що надихає. Плюс до цього, він написав культовий роман “Холодний Яр”, завдяки якому ми взагалі знаємо про ці події. Історія потрапляння Юрія Горліс-Горського в Холодний Яр доволі специфічна, оскільки він на той час служив у Богданівському кінному полку імені Чорних Запоржців, він був там хорунжим, офіцером, йому було тільки 20 років.
Він приїхав у Холодний Яр хворим. Боявся, що підхопив тиф, проте його лихоманило. Юрія Горліс-Горського виходили черниці у Мотронинському монастирі. Так він тут і залишився, і продовжив свою діяльність у статусі повстанця. Дійсно, він йшов у Першому зимовому поході УНР, але ордена за нього не отримав, оскільки він закінчився без нього, і в той час він вже перебував у лавах холодноярців”, – розповів комендант заходу.
Додамо, організовує подію громадська організації “Поклик Яру”.
Більше фото- та відеоконтенту – у нашому інстаграмі