Україна відмовляється від альтернативних до членства у НАТО гарантій, – МЗС

Вступ України до НАТО

Україна не приймає альтернативних до членства в НАТО гарантій

Міністерство закордонних справ оприлюднило офіційну позицію щодо можливих гарантій безпеки, які можуть розглядати як інструмент стримування від агресії рф. 

Про це йдеться у документі, що є в розпорядженні “Європейської правди”.

Як йдеться в публікації, розлога заява МЗС України, яку оформили як політичний позиційний документ, починається зі згадок про очікування від так званого “Будапештського меморандуму”, підписаного у 1994 році у рамках домовленості про відмову України від ядерного арсеналу.

“Меморандум мав стати значним етапом у зміцненні глобального ядерного роззброєння та слугувати прикладом для інших держав у відмові від ядерної зброї. Однак він не зміг запобігти агресії росії як держави, що володіє ядерною зброєю, проти України як держави, яка від свого ядерного арсеналу відмовилася”, – зазначили в розпорядженні.

МЗС називає Будапештський меморандум “памʼятником недалекоглядності в ухваленні стратегічних безпекових рішень” і наголошує на тому, що “розбудова європейської архітектури безпеки за рахунок інтересів України, а не з їх урахуванням, приречена на провал”.

“Ми переконані, що єдиною реальною гарантією безпеки для України, а також стримувальним фактором для подальшої агресії росії проти України та інших держав, є лише повноправне членство в НАТО”, – йдеться у заяві.

При цьому документ наголошує, що Україна наперед відмовляється від форматів,  альтернативних до членства.

“Маючи за плечима гіркий досвід Будапештського меморандуму, ми не пристанемо на жодні альтернативи, сурогати чи замінники повноправного членства України в НАТО”, – зазначили в МЗС.

План перемоги Зеленського

Нагадаємо, що нещодавно президент Володимир Зеленський представив План перемоги України:

Перший пункт — запрошення України в НАТО.

— Зараз. Це визначеність, як партнери бачать місце України в архітектурі безпеки, — зазначив президент Зеленський.

Другий пункт — зміцнення оборони через операції у Росії, спільне з партнерами збиття російської авіації, розширення використання українських дронів і ракет. А також зняття обмеження на використання зброї та доступ до розвідданих партнерів.

— Оборонний пункт Плану має таємний додаток, і до нього мають доступ саме ті партнери, які мають відповідний військовий потенціал допомоги, — додав президент.

Третій пункт — стримування російської агресії. Україна пропонує розмістити на своїй території комплексний неядерний пакет стримування подальшої російської агресії.

— Під нього теж є таємний додаток, до якого мають доступ лідери США, Британії, Італії, — сказав Зеленський.

Четвертий пункт — стратегічно-економічний потенціал України. Містить таємний додаток, який передається США і ЄС. Він передбачає угоду з партнерами.

Пʼятий пункт — розрахований на післявоєнний час. Український досвід має бути використаний для всього Альянсу і захисту Європи. Київ пропонує заміщення американських військових у Європі українськими після війни.

Важливі новини про ситуацію в Черкасах та країні. Без маніпуляцій та неперевіреної інформації. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *