На розгляд Верховної Ради подали законопроєкт про реєстровані партнерства.
Про це повідомила депутатка Верховної Ради Інна Совсун.
За словами нардепки, реєстровані партнерства — це новий інститут для тих, хто не може чи не хоче брати шлюб. Ним можуть скористатися військові та цивільні, одностатеві та різностатеві пари.
“Над законопроєктом ми з командою спільно з ГО “ЛГБТ військові за рівні права” та “Точка опори ЮА – NGO Fulcrum UA” працювали 9 місяців, – зазначила Інна Совсун. – Я бачуся, я говорю з ЛГБТ- військовими, я чую про їхні проблеми. Я переконана, що як суспільство, ми маємо виправити велику несправедливість, коли в частини громадян і громадянок менше прав, ніж в усіх інших”.
У разі підтримки Верховною Радою законопроєкт допоможе парам визначити взаємні права та обов’язки, питання володіння майном, спадку, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення партнера чи партнерки.
“Нічого екстраординарного. Все те, що завжди, за замовчуванням, було доступно різностатевим парам в Україні. Держава має надати юридичний захист тим, хто захищає її безпеку. І це ще одне, що робить нас із pociянами просто біологічно різними видами”, – зауважила нардепка.
Також Інна Совсун навела для прикладу кілька ситуацій, які виникають між військовими ЛГБТ, що здатен врегулювати законопроєкт про реєстровані партнерства:
- “Мого друга військового не пускають до його хлопця в реанімацію, адже вони не родичі”;
- “Якщо по якійсь причині я захочу переписати своє майно на свого партнера, я цього зробити не зможу, оскільки він мені ніким не є!”;
- “Зараз для мене дуже актуальна легалізація одностатевих стосунків, бо якщо я повернусь додому 200, то мій партнер не зможе навіть мене поховати”.
Також читайте: За місяць 13 особам на Черкащині повідомили про підозру за ухилення від сплати аліментів.
Знайомся ближче з командою “18000” – підписуйся на інстаграм @18000_team