Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт №5655 щодо реформування сфери містобудівної діяльності, який, зокрема, критикували глави українських міст та селищ.
Про це пише “Економічна правда”.
Водночас петиція про вето на законопроєкт вже зібрала необхідну кількість підписів. Її має розглянути президент.
“Нові містобудівні норми під виглядом лібералізації містобудівної сфери та пришвидшення будівництв фактично розв’язують руки великим забудовникам, яким тепер не доведеться проходити перевірки від органів місцевого самоврядування. Перевірки будівництв та документації за цим проектом можуть бути здійснені приватними фірмами, а роль головних архітекторів міст у цьому процесі значно обмежується”, – йдеться в петиції.
Рух “Чесно” звернув увагу, що скандальну містобудівну реформу протягнули майже мінімальною кількістю голосів (228 при 226 мімімально необхідних). Так, жодного голосу не дали “Європейська солідарність” та “Батьківщина”. У “Голосу” лише один депутат проголосував “за”.
“Слуги народу” зібрали голоси по суті завдяки народним депутатам, які були обрані від проросійської політичної сили ОПЗЖ, а також тих, то входить у депутатську групу “За майбутнє” і “Довіра”, – зазначають у “Чесно”.
Як писав “18000“, голови українських міст і селищ підписали звернення проти скандального законопроєкту №5655 про реформу містобудування та просять доопрацювати його. Зокрема, документ мав підписи мерів Черкас і Кам’янки.
Очільники міст були проти підтримання законопроєкту. Серед причин – монопольного централізованого допуску будівельників на ринок, знищення контролю і нагляду місцевого самоврядування, порушення прав власників земельних ділянок тощо.
Як пише “Українська правда”, документ підтримали депутати у першому читанні в червні минулого року. Він суттєво змінює всю модель містобудівного контролю. 1 грудня законопроєкт було знято з розгляду парламентом.
Ініціатор законопроєкту – голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк. За її словами, реформа має підвищити роль органів місцевого самоврядування, збільшити їхні повноваження, посилити їхню відповідальність, а також зменшити корупційні ризики.
Олена Шуляк заявляла, що уповноважених осіб з містобудівного контролю реєструватимуть у Мінрегіоні тільки в разі їх відповідності низці критеріїв, зокрема – розширеній майновій відповідальності власників таких фірм.
“Здійснення містобудівного контролю “приватним контролем” не допускатиметься, якщо в замовника або генпідрядника та уповноваженої особи наявні спільні кінцеві бенефіціарні власники юридичної особи”, – заявляла вона.
Також читайте: Суд визнав незаконною майбутню забудову Замкового узвозу в Черкасах.
Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”