У грудні 2024 року 52 % опитаних українців довіряли президенту Володимиру Зеленському. Не довіряли – 39 %.
Такі результати опитування КМІС.
Українців запитали, наскільки вони довіряють чи не довіряють Володимиру Зеленському. Респондентам зачитували такі варіанти відповідей: “зовсім не довіряю”, “швидше не довіряю”, “швидше довіряю”, “повністю довіряю”. Варіант “важко сказати” респонденти могли відповісти ініціативно.
За результатами дослідження, у кінці 2023 року 77 % довіряли Зеленському, але до лютого 2024 року довіра знизилася до 64 %, а до травня 2024 року – до 59 %. Водночас частка тих, хто не довіряє, зросла за цей період з 22 % до 36 %.
До жовтня 2024 року ситуація стабілізувалася, проте між жовтнем і груднем 2024 рівень довіри знов почав знижуватися, хоча за рахунок не стільки тих, хто не довіряє, а тих, хто має невизначене ставлення до президента. Тобто між жовтнем і груднем зросла насамперед невизначеність, а не недовіра.
У грудні 2024 року попри те, що показники довіри за рік погіршилися, баланс довіри-недовіри лишається позитивним – +13 %.
Додамо, Київський міжнародний інститут соціології провів всеукраїнське опитування “Омнібус” упродовж 2-17 грудня 2024 року, до якого за власною ініціативою додав запитання про довіру президенту. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України було опитано 2000 респондентів. Опитували дорослих громадян України, які на момент опитування проживали на території України, яку контролював уряд України.
Формально за звичайних обставин статистична похибка вибірки близько 1000 респондентів не перевищувала 4,1 % для показників, близьких до 50 %, 3,5 % для показників, близьких до 25 %, 2,5 % – для показників, близьких до 10 %, 1,8 % – для показників, близьких до 5 %.
Також читайте: Політичний експерт із Черкас пояснив, чому нині багато говорять про вибори.
Моніторинг ситуації в Черкасах та Україні під час масових ракетних атак. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”