Українська чи російська: яку мову частіше використовують українці (опитування)

Кількість україномовних українців збільшилась. Тепер національною мовою більше спілкуються вдома, на роботі та використовують в інтернеті. Однак частка українців – російськомовні. 

Такі результати нового опитування, проведеного КМІС.

У грудні 2022 року 41 % опитаних українців спілкувались тільки українською мовою, ще 17 % – “у більшості ситуацій” українською, натомість тільки російською говорять 6 %, а переважно російською – 9 % (ще 24 % сказали, що вживають обидві мови однаково).

Порівняно з 2017 роком частка повних і переважних україномовців збільшилася на 8 %, а частка російськомовців зменшилася аж на 11 %. Навіть на сході та півдні україномовців тепер не менше, ніж російськомовців (29 % проти 27 %).

Фото: “Збруч”

Удома з родиною тільки українською спілкуються 50 % респондентів, переважно українською – 12 %, обома мовами – 19 %, тільки або переважно російською – 16 %, іншими мовами – 2 %. Це істотна зміна проти 2017 року, коли тільки або переважно українською спілкувалися 51 %, а тільки або переважно російською – 25 %.

Фото: “Збруч”

Українську на роботі вживають переважно 68 %, а російську – 11 %.

Фото: “Збруч”

В інтернеті українці користуються кількома мовами: англійською або іншою мовою – 10 %. Декларована частка української мови становить 52 % і перевищує частку російської – 6 %, тоді як 38 % заявили про використання обох мов однаково.

Фото: “Збруч”

Додамо, опитування “Мова та ідентичність в Україні на кінець 2022-го” провів Київський міжнародний інститут соціології на замовлення доктора політичних наук Володимира Кулика. Опитування тривало 4–27 грудня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера. Опитано 2005 респондентів, які в цей час мешкали на території України (в межах, підконтрольних українській владі до 24 лютого 2022 року). Максимальна похибка результатів опитування становить 2,4 %.

Нагадаємо, український словник обрав слово року.

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *