У Міністерство охорони здоров’я правоохоронці передали понад дві тисячі справ про сумнівну інвалідність, яку раніше встановили висновком МСЕК. Для 188 осіб інвалідність скасували.
Про це у телеефірі поінформував глава МОЗ України Віктор Ляшко, пише Укрінформ.
“Нам правоохоронні органи передали вже понад 2 тисячі справ, майже 1000 ми вже розглянули, щодо 188 осіб уже скасовано інвалідність”, – заявив міністр Віктор Ляшко.
За його словами, 388 фігурантів викликали до профільного науково-дослідного інституту для переогляду.
Ляшко про реформування МСЕК
Міністр нагадав, що медико-соціальні експертні комісії з 1 січня 2025 року призупинять свою діяльність як окремі юридичні особи.
“Коли ми говоримо про глобальну реформу саме медико-соціальної експертизи, то ми забрали цю частинку медичну і вже реформували. Це перший крок глобальної реформи. Далі очікуємо ще реформи, які запровадить соціальна сторона, Мінекономіки і МОН, і тоді вже буде повністю закритий пул оцінки функціонування людини, виявлення потреб, які у неї є на втрату її функціональності і які держава може запропонувати компенсатори”, – зазначив глава МОЗ.
Ляшко додав, що був визначений перелік діагнозів, за якими інвалідність встановлюється пожиттєво і не буде потребувати приходити раз на рік-два на переогляди.
“Це вже чітко визначено і постановами Кабміну, і нормативними актами МОЗ деталізовано по кожному з цих захворювань. Це питання знято і буде імплементовано у 2025 році, щоб один раз і назавжди з цим питанням завершити справу”, – поінформував він.
Що передувало?
Президент Володимир Зеленський провів засідання РНБО. Воно стосувалося ситуації з МСЕК і зловживаннями посадових осіб із отриманням інвалідності.
Кабміну та МОЗ доручили створити законопроєкт про реформування системи медико-соціальної експертизи, зокрема, ліквідувати її до кінця 2024 року.
Функції центральної медико-соціальної експертної комісії виконуватиме Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності.
18 листопада Володимир Зеленський підписав закон про вдосконалення процедур проведення медико-соціальної експертизи. В грудні Верховна Рада схвалила ліквідацію МСЕК.
Черкаська МСЕК
“18000” переглянув декларацію керівниці Черкаського обласного центру медико-соціальної експертизи Наталії Масенко. Її родина задекларувала автівки, квартири. Керівниця має і пенсію, і зарплату.
Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”